x

Żabka konkurencją dla McDonald’s? Takie ma plany

Kategoria: Twój biznes - wiedza    01.12.2022

Żabka - czołowa sieć sklepów convenience - nie bez przyczyny wraca w wybranych placówkach do serwowania pizz i zapiekanek. To pomysł na mniejsze miejscowości, do których nie wchodzą najwięksi gracze fast-food, takie jak McDonald’s.

Sieć Żabka planuje wzmocnienie oferty gastronomicznej. Zdjęcie: Shutterstock.com
Sieć Żabka planuje wzmocnienie oferty gastronomicznej. Zdjęcie: Shutterstock.com
– Obroty gastronomii rosną nam dwucyfrowo rdr., dlatego planujemy wzmocnienie oferty gastronomicznej. W tysiącu sklepów są już nowe piece, więc wracamy m.in. do pizz i zapiekanek – mówił HandelExtra.pl Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka na początku października.

Nie ujawniał jednak innego kontekstu tej decyzji. Mianowicie, jak udało nam się ustalić, ta oferta ma w mniejszych miejscowościach uczynić z Żabki swego rodzaju „McDonald’s”, który w takim miejscu – ze względu na wielkość potencjalnej grupy klientów – nie ma szans się pojawić. Stąd decyzja o doposażaniu sklepów w sprzęt do przyrządzania szybkich, znanych z fastfoodowych lokali dań. Żabki mają tym samym pełnić funkcję miejsca spotkań.

To kolejny pomysł – po otwieraniu się na MOPach i koncepcji na Żabkę „drive through”, który ma pozwolić sieci dalej się rozwijać. Podczas październikowego spotkania z dziennikarzami Adam Manikowski podkreślał, że Żabka to coś więcej niż sklep. - To miejsce, które realizuje już wiele potrzeb i w tym kierunku wciąż chcemy się rozwijać – dodawał. Żabki "gastronomiczne" najwyraźniej są kolejną odpowiedzią na te potrzeby.

Autor tekstu: Katarzyna Pierzchała

Zobacz także

Ukraińska sieć Lviv Croissants otworzyła szósty lokal i ujawnia dalsze plany

Znamy miasta, w których Lviv Croissants podpisał już umowy na uruchomienie kolejnych lokali pod swoim szyldem. Sieć obrała ostry kurs na Polskę - 1 czerwca otworzyła szósty bar w naszym kraju.

Popeyes - nowa sieć szykuje się do debiutu w Polsce. Wiemy, gdzie będzie pierwszy lokal

Pierwszy lokal amerykańskiej sieci gastronomicznej Popeyes znanej z dań w stylu luizjańskim już w lipcu przywita pierwszych gości. Zostanie otwarty we Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim.

Marcin Szachowicz: Pięć rozwiązań dobrych dla restauracyjnej kasy

Gdy drożeją warzywa, owoce, nabiał i inne artykuły spożywcze oraz zmniejsza się zawartość portfeli Polaków gastronomia jest w kropce. Podnosić ceny dań? Zmniejszać porcje? Szukać tańszych produktów? Żadne rozwiązanie nie jest dobre. Jak więc sprawić, by goście wciąż chętnie odwiedzali restauracje?

MAX Premium Burgers: wyróżnia nas zielone menu

Od siedmiu lat działa w Polsce sieć restauracji MAX Premium Burgers ze Szwecji, która istnieje od 1968 roku. Dlaczego rozwija się w kraju tak odmiennym od Skandynawii? Czemu stawia na roślinne menu? Opowiada Jerzy Jakubiak, head of development w MAX Premium Burgers.

Zabytki? To przeżytek! 81 proc. podróżuje, by próbować nowej kuchni

Według "Global Travel Trends Report" aż 81 proc. badanych jako najważniejszy cel swojej podróży wskazało kulinaria. Czy to przypadek, że w tym roku Polska została wskazana jako kierunek podróży numer 1, a jednymi z najbardziej viralowych TikToków stają się te z testami polskiego jedzenia?

800 mln zł - tyle zaległości ma branża gastronomiczna!

BIG InfoMonitor podaje, że na drodze do poprawy sytuacji branży gastronomicznej stanęła inflacja: biznes zmaga się z utrzymującymi się wysokimi cenami produktów żywnościowych, energii, paliwa i konkurencją.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej