x

Nagroda dla piwa rzemieślniczego ArcyIPA Browaru Fortuna

Kategoria: Karta - napoje    19.12.2022

Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii "Fruit Beer" na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce "Kraft Roku".

Marcin Ostajewski, główny piwowar Browaru Fortuna z dyplomem. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Marcin Ostajewski, główny piwowar Browaru Fortuna z dyplomem. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zostało zgłoszone w szerokiej kategorii piw owocowych. Za bukiet piwa odpowiadał zarówno sok z ekologicznych mandarynek z doliny Neretwy w Chorwacji, jak i kompozycja nowofalowych odmian chmielu z Polski, Francji i Niemiec.

Ostatnie butelki tegorocznej ArcyIpy są jeszcze dostępne na sklepowych półkach w całej Polsce. Piwa uwarzono tyle, ile wystarczyło soku z mandarynek z Doliny Neretwy. To nie jest ostatnie słowo piwowarów z Miłosławia i Roberta Makłowicza.

Do konkursu przystąpiło w sumie 119 polskich browarów, oceniono 754 piw. Jury KPR 2022 złożone było z 41 sędziów z Polski, Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Panamy, USA, Niemiec, Litwy, Włoch, Finlandii, Belgii, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii „Fruit Beer” na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce „Kraft Roku”. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii „Fruit Beer” na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce „Kraft Roku”. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kinley® zmienia wizerunek i wprowadza nową formułę produktów

W pełni naturalne owocowe i botaniczne aromaty, połączenie klasycznych toników z zaskakującymi smakami yuzu, kardamonu czy cytrusów oraz nowość o smaku czarnego bzu. To wszystko kryje się w odświeżonym portfolio Kinley, stworzonym z myślą o celebracji chwil dla siebie podczas wczesnego wieczoru.

Do Coca-Cola HBC Polska dołącza nowa marka kawy

Realizując założenia strategii biznesowej 24/7 ten globalny koncern napojowy rozszerza udział kawy w ofercie i nawiązuje strategiczne partnerstwo z Caffè Vergnano - rodzinną marką z Włoch, z ponad 140-letnią tradycją.

Koktajle z winem

Wino stanowiło składnik koktajli alkoholowych wiele wieków przed tym, gdy powstało słowo "koktajl". Mimo to cabernety i chardonnay nie należą do najchętniej wybieranych przez barmanów składników ich kompozycji. A to duży błąd, bo mogą wiele zaoferować.

Karta koktajlowa w czasach kryzysu

Tworzenie kart koktajlowych to teraz nie lada łamigłówka. Zadania nie ułatwiają stale rosnące ceny surowców i coroczne podwyżki. Dla wielu szefów barów najbliższe miesiące być może będą najtrudniejszymi w ich karierze, a z pewnością jednymi z najbardziej kreatywnych.

Najlepszy współczesny gin na świecie pochodzi z Polski! Krajowy trunek wygrywa World Gin Awards

Tytuł najlepszego współczesnego ginu na świecie zdobył polski rzemieślniczy Heritage Magnolia Gin. - Nigdy, przenigdy, nie marzyliśmy o takim tytule. Ale czasem rzeczywistość prześciga marzenia - mówią twórcy trunku, Aleksandra i Marcin Czajkiewicz.

Kawa Kobieca - zamiast kwiatów na Dzień Kobiet. Projekt non profit palarni HAYB i Your KAYA

Z okazji Dnia Kobiet warszawska palarnia kawy speciality HAYB już po raz czwarty stworzyła Kawę Kobiecą. Całkowity zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany fundacjom walczącym o prawa kobiet - Okresowej Koalicji oraz Feminotece.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej