x

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Kategoria: Lifestyle - książki    16.01.2023

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

 „The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet\\", wyd. Penguin Books LTD, 2022
„The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet\\", wyd. Penguin Books LTD, 2022
Ponad 130 ciekawych, kreatywnych przepisów stawia warzywa w samym centrum i pokazuje nam, jak używać ich w całości, włącznie z łodygami, korzeniami i liśćmi. W ten sposób nie tylko nie marnujemy żywności i dbamy o zrównoważony rozwój środowiska, ale także odkrywamy nowe smaki.

Wśród przepisów znajdziemy dyniowe tacos, carbonarę z kalafiora, wiśnie z kruszonką czy bułeczki z orzechami i jabłkiem. Efektowna wizualnie książka zachęca do korzystania z receptur i inspiruje. A przede wszystkim pozwala na nowo poznać i docenić składniki, które być może dla wielu były nieatrakcyjne.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej