x

McDonald's rośnie: ma już w Polsce ponad 500 lokali!

Kategoria: Miejsca    05.01.2023

W 2022 r. McDonald's otworzył łącznie 30 restauracji, w tym 19 zarządzanych przez franczyzobiorców. Miniony rok przyniósł też otwarcie jubileuszowej 500. restauracji, która znajduje się w Wyszkowie. - Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejne otwarcia - zapowiada sieć.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
W 2022 r. McDonald's otworzył łącznie 30 restauracji. Sieć zadebiutowała w wielu nowych miastach.

- Po raz pierwszy zawitaliśmy do Łukowa, Prudnika, Wałcza, Nidzicy, Jarosławia, Strykowa, Krasnegostawu, Wyszkowa, Ząbkowic Śląskich, Iławy, Łaska, Tucholi, Zambrowa oraz do Świebodzina. Kolejne lokale otworzyliśmy w Wałbrzychu, Gdańsku, Słupsku, Koninie, Kołobrzegu, Wrocławiu, Krakowie oraz w Suwałkach - informuje McDonald's.

Powstały też nowe restauracje przy autostradach i drogach ekspresowych. Podróżni mogą skorzystać z usług przy MOP Mała Holandia, MOP Kleszczewko Zachód, MOP Urzut, Gorzów Wielkopolski Autohof, MOP Echa Leśne, MOP Paszczyna Północ, Częstochowa Autohof.

Obecnie w Polsce działa 518 restauracji McDonald's, które zatrudniają ok. 31 000 osób. Ponad 90% z nich to obiekty prowadzone przez 88 przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s. - Nie zwalniamy tempa, przed nami kolejne otwarcia - zapowiada sieć.

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej