x

Piekarnia Dickery w kolejnym mieście. Gofry w kształcie penisa i waginy dostępne także w Katowicach

Kategoria: Miejsca    09.01.2023

W Katowicach zadebiutowała piekarnia Dickery, która oferuje gofry w kształcie męskich i żeńskich narządów płciowych. To już kolejne miasto, w którym te kontrowersyjne wypieki są dostępne. Na otwarciu były tłumy.

Piekarnie Dickery rozpoczęły swój podbój Polski od Wrocławia, gdzie w końcu kwietnia 2022 r. otwarto pierwszy lokal. Od tego czasu punkty tej sieci debiutują w kolejnych miastach: w Warszawie (al. Wyzwolenia 13), Krakowie, Gdańsku, Gdyni i Łodzi, a od 5 stycznia br. również w Katowicach, przy ul. Staromiejskiej 15.

Czas na Katowice
Jak informuje "Głos Wielkopolski", który relacjonował najnowsze otwarcie, do kontrowersyjnego punktu zjechali nie tylko mieszkańcy Katowic, lecz także okolicznych miast. Przed piekarnią od rana ustawiały się spore kolejki.

- Biorę na wynos dla swojego brata. Dostanie na urodziny. To stary kawaler, chyba będzie wiedział, co to jest - cytuje "Głos Wielkopolski" jedną z klientek, która wybrała m.in. gofra żeńskiego z polewą czekoladową.

Shero i Hero
Piekarnie Dickery serwują gofry wyłącznie w kształcie męskich i żeńskich narządów płciowych: Shero i Hero. Gofry dostępne są w opcjach z czekoladą i nadzieniem, z samą czekoladą, a także z posypką. Do wyboru mamy czekoladę mleczną (również w opcji wegańskiej), białą, karmelową oraz truskawkową. Nadzienie natomiast dostępne jest w trzech wariantach: kokosowym, kinder bueno oraz z kremu nutella. Obok menu jest wyjaśnienie dotyczące wyboru nazwy i kształtu deserów.

Produkty, jak zapewniają twórcy lokalu, cechują się estetyką, smakiem, ale również przesłaniem.
"Celem jest, aby kształt naszych produktów przywoływał myśli o radości, miłości i akceptacji (...). Będąc wychowanym w naszej kulturze, która nie mówi za dużo o seksualności i nie pozwala w pełni być sobą, nie mieliśmy odwagi, aby nazwać je po imieniu, dlatego nasze gofry to Shero i Hero - niechaj to będzie manifest sam w sobie" - czytamy na profilu społecznościowym piekarni Dickery. Profil ten ma już 6,8 tys. polubień.

Twórcy piekarni sami zaznaczają, że tworzą "odważny i kontrowersyjny projekt gastronomiczny", choć w Europie już znany.

Gofry nawiązujące kształtem do intymnych części ciała można znaleźć w wielu krajach, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indiach, na Tajwanie czy w Korei. Desery tego rodzaju są popularne na tyle, że w internecie bez problemu można znaleźć formy w odpowiednim kształcie do ich wypiekania, a Instagram pełen jest zdjęć tego typu przekąsek z całego świata.

– Inicjatorami sprowadzenia takich przysmaków do Polski są Krystian i Rusia, moi przyjaciele, którzy zobaczyli je w Portugalii - opowiadał portalowi Ouichef.pl Kuba Czemarnik, współwłaściciel warszawskiego Dickery (przy okazji otwarcia lokalu w stolicy). – Długo zastanawiali się, czy mają odwagę to zrobić. Gdy tylko pojawiła się pierwsza informacja, że taki lokal się otworzy, opinia publiczna strasznie się spolaryzowała. Zdaliśmy sobie sprawę, że trzeba to podpiąć pod szerszą rozmowę na temat seksualności. Skoro opinię publiczną tak bulwersują kształty gofrów, to problem jest głębiej zakorzeniony – uważa Kuba Czemarnik.

Kontrowersje, które pojawiły się wokół pomysłu Dickery, z pewnością przyciągają wielu, jeśli nie większość klientów lokalu, ale jak twierdzi Kuba Czemarnik, nawet bez towarzyszącej im otoczki, gofry będą cieszyć się zainteresowaniem.

– Mam nadzieje, że ta polaryzacja w końcu ustanie i wszyscy stwierdzą: "Fajnie, że te gofry są. Coś pokazały, coś zmieniły. To już przegadany temat”. Produkt broni się jakością i jesteśmy pewni, że ludzie będą wracać nie ze względu na jego kształt, ale ze względu na smak – podsumował współwłaściciel Dickery w Warszawie.

 

 

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej