x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Pisarz Szczepan Twardoch stworzył kartę koktajli dla baru Lane’s w Warszawie

Kategoria: Miejsca    11.01.2023

W stołecznym gin barze Lane’s w Hotelu Bristol można spotkać bohaterów powieści Szczepana Twardocha - zagościli tam Pokora, Ljubow, Widuch i Baronessa. Wszystko za sprawą autorskiej karty koktajli Lane’s by Szczepan Twardoch, którą pisarz współtworzył z szefem baru Arnoldem Skibą.

Pisarz Szczepan Twardoch stworzył kartę koktajli dla baru Lane’s w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
Pisarz Szczepan Twardoch stworzył kartę koktajli dla baru Lane’s w Warszawie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tak jak splata się wątki, pisząc powieść, tak łączy się smaki, tworząc koktajl. Dlatego bar Lane’s, którego Szczepan Twardoch jest ambasadorem, zaprosił pisarza do stworzenia autorskiej karty koktajli. Autor  wciąż kreuje, snuje opowieść, ale tym razem po smakach i trunkach. I to z dużym sukcesem, ponieważ efektem pracy Twardocha w charakterze miksologa oraz barmana są cztery wyjątkowe koktajle.

W karcie znajdziemy sour Pokora na bazie zielonego Chartreuse i Picon Amer, sour Ljubow z żółtym Charteuse oraz Triple Sec, koktajl Widuch, czyli białe Negroni oraz najsłodszą pozycję Baronessa o smaku karmelu, z dodatkiem pianek Marshmallows. Koktajle z karty Lane’s by Szczepan Twardoch będą dostępne do końca lutego.

Wszystkie te propozycje są mocne, wyraziste i zapadają na długo w pamięć, tak jak książki, z których pochodzą nazwy koktajli. Widuch i Baronessa to bohaterowie najnowszej  pozycji autorstwa Szczepana Twardocha – „Chołod”, a Ljubow i Pokora występują w powieści „Pokora”.

W karcie stworzonej przez Szczepana Twardocha znajdziemy sour Pokora na bazie zielonego Chartreuse i Picon Amer. Zdjęcie: materiały prasowe
W karcie stworzonej przez Szczepana Twardocha znajdziemy sour Pokora na bazie zielonego Chartreuse i Picon Amer. Zdjęcie: materiały prasowe
– Koktajle są trochę jak literatura. Tak, jak zawsze chętnie sięgam po „Moby Dicka” Melville’a czy „Na marmurowych skałach” Ernsta Jüngera, mimo, że znam je na pamięć, tak samo klasyczne Martini lub Manhattan zawsze się sprawdzają. Jednocześnie, jako autor, szukam swojej drogi, tworząc nowe opowieści, światy oraz postaci i, podobnie, lubię eksperymentować tworząc koktajle. Czy koktajl może jakoś oddawać charakter postaci? Nie może. Ale skoro receptury – w zasadzie dwie i pół z nich – są moje, to mogą nosić  imiona czy nazwiska tych postaci z moich powieści, które szczególnie lubię i które szczególnie są mi bliskie – mówi Szczepan Twardoch.

Lane’s to gin bar w historycznej części Warszawy, charakteryzujący się wnętrzem w stylu art deco. W menu znajdziemy koktajle klasyczne w sekcji „Vintage”, nawiązujące smakiem do lat 20. i 30. XX wieku. Z kolei sekcja „Hedonistyczny lifestyle” oferuje kompozycje oparte o luksusowe alkohole i oryginalne składniki takie jak trufle, belgijska czekolada czy jadalne złoto. Wszystkie napoje podawane w ręcznie robionych kieliszkach i naczyniach o różnorodnych kształtach. Koktajlowe menu zmienia się co kilka miesięcy.

                
            
        

                   

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej