x

"Przez zmysły do błogostanu" - cykl kolacji w kołobrzeskim Shuum Boutique Wellness Hotel

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    08.02.2023

Pierwsze wydarzenie z cyklu "Przez zmysły do błogostanu" za nami. Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu.

Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu. Fot. materiały prasowe
Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu. Fot. materiały prasowe
Pierwsza kolacja z nowego cyklu odbyła się w ostatni weeked stycznia. Poprowadził ją prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich Tomasz Kolecki, który wraz z head sommelierką hotelu Shuumu Beatą Ławrukajtis zaprezentował nową kartę win.

Do ekipy dołączyli również mistrzowie Polski sommelierów roku 2021 Adam Tomczak i Wojciech Starzycki, którzy dobrali wina. Każdy z nich miał własny pomysł na dopełnienie smaków menu stworzonego przez szefów kuchni Wiktora Ignaczaka i Piotra Buryło. Dopełnieniem wieczoru były desery przygotowane przez Dorotę Sosnowską.

– To była kolacja, która miała otwierać drogę do wewnętrznego dobrostanu, być drogowskazem w poszukiwaniu stanu błogości i odkrywaniu go na wielu poziomach poprzez zmysły: smaku, zapachu, dotyku, wzroku i słuchu. Każdy kto próbował homarowego nektaru czy dorsza z ostrygowym risotto mógł docenić nie tylko staranność i pomysłowość w dobraniu smaków, lecz także detale wykonania. Talerze, które przygotowali Wiktor i Piotr, oraz deser Doroty, poruszały wszystkie zmysły, delikatnie odkrywając kolejne wyrafinowane poziomy smaku – podsumowuje Tomasz Kolecki.

Ideą przewodnią 2023 roku w hotelu Shuum jest poszukianie dobrostanu oraz pielęgnowanie relacji z samym sobą.
– My tylko podpowiadamy, jak można dotrzeć do błogiego stanu ciała i umysłu, bo droga może być jedna, ale ścieżek jest wiele. Na pewno jedna z nich prowadzi przez zmysły i nasze kolacje – podkreśla dyrektor hotelu Adam Hok.

W ramach cyklu "Przez zmysły do błogostanu" Shuum Boutique Wellness Hotel zaprasza na kolejne wieczory, podczas których goście będą m.in. próbować europejskich win i tradycyjnej kuchni, rozsmakują się w letnich, polskich smakach i regionalnych etykietach, ale też poczują emocje związane z ruchem „garażystów”, które podsyci prowansalska i kalifornijska kuchnia.
Najbliższe spotkanie poświęcone odkrywaniu hiszpańskiego regionu Rioja odbędzie się 1 kwietnia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kolacja Chefs Only na zamku w Szydłowcu na rzecz bezdomnych zwierzaków

10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Chefs Only, któremu towarzyszyć będą m.in. gotowanie na żywo i warsztaty kulinarne. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni.

Nocny Market - start sezonu 2023

Nocny Market wraca na nieczynny dworzec Warszawa Główna już 5 maja! W ósmym sezonie jednego z największych eventów streetfoodowych w Polsce dobrych gastronomicznych powrotów, ekscytujących debiutów i jeszcze kilku niespodzianek.

Witamy na foodservice24.pl! Zmieniamy nazwę, zmieniamy się dla was!

Pożegnaliśmy dotychczasową nazwę i stare logo naszego portalu - OuiChef.pl. Chcemy, aby nowa domena - foodservice24.pl - łatwiej wam się kojarzyła z naszym bratnim magazynem "Food Service". Uspójniamy wizerunek i ofertę wydawniczą!

Palikot i Wojewódzki atakowani za zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa w prokuraturze

W sieci zawrzało. Aktywista Jan Śpiewak oskarża byłego polityka i przedsiębiorcę Janusza Palikota oraz celebrytę i dziennikarza Kubę Wojewódzkiego o nielegalne i nagminne zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa trafiła do prokuratury. Co dalej?

Radosnych i smacznych świąt!

Wielkanocne życzenia od redakcji OuiChef.pl i "Food Service".

Bogusław Linda tańczy w reklamie nowego burgera z McDonald’s

Bogusław Linda zagrał w reklamie McDonald’s, prezentując... niezwykły taniec. Znany z kultowych ról aktor to kolejna osobowość polskiej kultury - po m.in. Michale Żebrowskim, Borysie Szycu czy idolu młodego pokolenia raperze Macie - zaangażowana w kampanię fastfoodowej sieci.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej