x

Lychees - nowy lokal twórczyń roślinnego konceptu Peaches Gastro Girls

Kategoria: Miejsca    17.02.2023

Lychees ma być miejscem serwującym wegańskie śniadania oraz kanapki w stylu deli subs. Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls.

Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls - śniadaniowni roślinnej Lychees. Fot. Michał Radwański
Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls - śniadaniowni roślinnej Lychees. Fot. Michał Radwański
Sukces lokalu Peaches Gastro Girls serwującego wegańską kuchnię zachęcił jego właścicielki do uruchomienia kolejnego roślinnego miejsca. Nowy lokal Klaudii Górak i Moniki Mazurek startuje również w Warszawie, przy ulicy Bielańskiej 1. Jego wyróżnikiem będą wegańskie śniadania oraz kanapki w stylu deli subs.

– To połączenie dwóch rzeczy, których na mapie wegańskiej warszawskiej gastronomii naszym zdaniem brakuje. Wydaje mi się, że w stolicy nadal jest przestrzeń dla śniadaniowni, a śniadania wegańskie to po prostu nisza do wypełnienia – mówi Monika Mazurek, współtwórczyni lokalu.

Posiłki serwowane mają być od godzin porannych aż do 14:00, a w ofercie nie znajdziemy sztandarowych dań kojarzonych ze śniadaniem. Nad menu nowego miejsca pracuje Klaudia Górak, która jest jednocześnie szefową kuchni w Peaches Gastro Girls.

– Mogę powiedzieć, czego na pewno nie będzie. Nie pojawią się u nas takie dobrze znane, typowe opcje jak tofucznica, czy chociażby angielskie śniadanie. Z pewnością będą to bardziej zaskakujące pozycje niż to co kojarzymy przeważnie z pierwszym posiłkiem dnia – podkreśla Klaudia Górak.

Drugim filarem menu Lychees będą kanapki w stylu deli sub. To popularne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych sandwicze ze sporą ilością składników. We wnętrzu tradycyjnych deli subs znajdziemy przeważnie wędliny lub mięso, ser oraz warzywa. Do najpopularniejszych kanapek tego typu należą BLT (skrót od słów: bacon, lettuce, tomato - bekon, sałata, pomidor), turkey sandwich z indykiem czy słynna kanapka filadelfijska z mięsem i topionym serem. Kanapki Lychees, rzecz jasna, oferowane będą jedynie w wariancie roślinnym.

Peaches Gastro Girls, pierwszy lokal twórczyń Lychees, otworzył się w trakcie pandemii Covid-19, proponując swoim gościom roślinne dania kuchnia całego świata wzbogacone o nietypowe składniki, jak np. zielone curry z bakłażanem i ze śliwką renklodą, czy carbonara ze śmietanką z nerkowców, tempehem i nori. Smaki te szybko zaskarbiły sobie sympatię warszawiwaków oraz zapewniły miejscu popularność.
Klaudia Górak i Monika Mazurek liczą na powtórzenie sukcesu przez Lychees.

– Wiedząc, że utrzymamy jakość dobrze znaną z naszego pierwszego lokalu, liczymy na to, że będzie to miejsce cieszące się zainteresowaniem. W Peaches każdego dnia jest znacznie więcej chętnych do wizyty niż wolnych stolików – mówi Monika Mazurek. Lychees ma otworzyć się jeszcze w marcu.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej