x

"LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO" ALBERTA JUDYCKIEGO i JACKA MALARSKIEGO

Kategoria: Lifestyle - książki    10.03.2023

Właściciele warszawskiej cukierni Lukullus, Albert Judycki i Jacek Malarski, stworzyli rozpoznawalną markę.

„LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO”, ALBERT JUDYCKI, JACEK MALARSKI, WYD. LUKULLUS 2022 R.  Fot. materiały prasowe
„LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO”, ALBERT JUDYCKI, JACEK MALARSKI, WYD. LUKULLUS 2022 R. Fot. materiały prasowe
Właściciele warszawskiej cukierni Lukullus, Albert Judycki i Jacek Malarski, stworzyli rozpoznawalną markę. Bazując na biznesie założonym przez dziadka Alberta, wypracowali styl bazujący na cukiernictwie francuskim, ale z użyciem polskich produktów i z lokalnymi, zwłaszcza warszawskimi, akcentami. Pięknie wydana książka „Lukullus. Nowe ciastkarstwo” jest kwintesencją ich filozofii.

To skarbnica wiedzy i wyczerpujący podręcznik, w którym znajdziemy opisy procesów technologicznych, wyjaśnienia pojęć, charakterystykę technik, garść wiedzy o historii cukiernictwa czy słodkie mapy Paryża i Warszawy. Oprócz tego aż 200 receptur na półprodukty i 75 przepisów na sztandarowe ciastka i desery, m.in. ptysie z pasją, eklery, ciastka-półksiężyce, wuzetkę, bezę czy ciastko jasminum. Ze zgromadzonej przez Judyckiego i Malarskiego wiedzy nareszcie korzystać mogą zarówno aktualni, jak i przyszli cukiernicy i cukierniczki.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej