x

Gelato Festival World Masters Challenge w Łodzi

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    22.03.2023

28 marca w siedzibie firmy Primulator Polska w Łodzi odbędzie się Gelato Festival World Masters Challenge - impreza, podczas której 15 rzemieślników zajmujących się na co dzień produkcją lodów powalczy o miejsce w krajowym finale w 2025 roku.

Podczas Gelato Festival World Masters Challenge w Łodzi uczestnicy przygotują lody w specjalnie przygotowanym laboratorium lodowym zaaranżowanym przez Primulator Polska. Następnie sędziowie, w skład których wchodzą eksperci branżowi, lokalni szefowie kuchni, cukiernicy oraz dziennikarze kulinarni spróbują i ocenią lody. Trzy najlepsze smaki powalczą w Polskim Finale Gelato Festival World Masters w 2025.

 Wraz z edycją 2022-25 Gelato Festival World Masters po raz XIII wybieramy najlepsze lody na świecie. Festiwal debiutował we Florencji w 2010 roku jako "Gelato Festival", wtedy był to lokalny konkurs zainspirowany koncepcją pierwszej receptury lodów, która powstała z rąk uznanego maestro Bernardo Buontalenti w 1559 roku. Od tego czasu impreza rozrosła się wykładniczo, rozszerzając się najpierw na resztę Włoch, następnie na Europę, a od 2017 roku również na Stany Zjednoczone. Obecnie Gelato Festival World Masters to wydarzenie o randze światowej, w którym wzięło udział ponad 3 500 producentów lodów w edycji 2017-2021, a którą wygrał Adam Fazekas z Budapesztu.

Gelato Festival  World Masters Challenge organizowany jest przez Gelato Festival we współpracy z Primulator Polska, oficjalnym dystrybutorem Carpigiani w Polsce oraz Sigep – Italian Exhibition Group.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Borsa Vini Italiani 2023

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Mięso przyszłości. Co będą jeść Polacy w kolejnych dekadach? IV spotkanie Food Working

Przed nami kolejne spotkanie branżowe z cyklu Food Working, organizowane przez twórców projektu Food and Design. W studiu Od kuchni na warszawskiej Pradze eksperci zmierzą się z tematem mięsa przyszłości.

The World's 50 Best 2023 w Walencji

Już 20 czerwca poznamy listę najlepszych restauracji na świecie! Ceremonia ogłoszenia i wręczenia nagród tegorocznej edycji The World’s 50 Best Restaurants odbędzie się w Walencji. Jak zwykle w ramach tego wydarzenia odbędą jak liczne wydarzenia towarzyszące.

12. spotkanie TrendTalk: Spojrzenie przez krawędź talerza

12. spotkanie online w cyklu TrendTalk odbędzie się 10 maja. Jego organizatorem jest firma Rational.

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2023

Trzydniowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów rozpoczną się 26 maja w Warszawie. To pierwsza edycja mistrzostw, w której oprócz polskich zawodników wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń sommelierskich z innych krajów. Konkurs jest organizowany po raz pierwszy w Airport Hotel Okęcie.

Preselekcja do finału Bocuse d’Or Poland 2023

Preselekcja do tegorocznej edycji Bocuse d’Or Poland odbędzie się w czerwcu. Najlepszych sześciu szefów kuchni weźmie udział w krajowym finale, a jego zwycięzcy będą reprezentować Polskę podczas selekcji europejskiej konkursu w Trondheim

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej