x

Butikowa cukiernia Kaiser Patisserie działa już w Warszawie

Kategoria: Miejsca    30.03.2023

Kaiser Patisserie otworzył się w Warszawie. Butikowa cukiernia przy Zajęczej 1 to szósty adres sieci, której lokale funkcjonują m.in. w Gdańsku czy Berlinie.

Wyróżnikiem cukierni Kaiser Patisserie jest przede wszystkim szeroki wybór deserów w monoporcjach. Zdjęcie: materiały prasowe
Wyróżnikiem cukierni Kaiser Patisserie jest przede wszystkim szeroki wybór deserów w monoporcjach. Zdjęcie: materiały prasowe
Kaiser Patisserie to sieć cukierni z lokalami w Słupsku, Berlinie, Gdańsku, Sopocie, a od niedawna także w stolicy. Za ofertę deserową odpowiada w niej Dawid Makurat, znany head pastry chef, który wcześniej pracował m.in. w cukierniach Odette oraz Deseo.

– Pracownia Kaiser Patisserie to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Cały budynek zajmuje powierzchnię 1200 mkw. Jej sercem jest cukiernia (800 mkw.) wyposażona w profesjonalne narzędzia i maszyny pozwalające na produkcję słodkich monoporcji, czekolady, pralin, lodów rzemieślniczych czy ciast okolicznościowych. Naszą specjalnością są: croissanty, które wypiekamy i przygotowujemy na wiele sposobów oraz makaroniki o różnych smakach – opowiada Dawid Makurat.

Monoporcje i praliny z oferty Kaiser Patisserie. Zdjęcie: materiały prasowe
Monoporcje i praliny z oferty Kaiser Patisserie. Zdjęcie: materiały prasowe
Filozofia „omnisense”
W asortymencie cukierni znajdziemy nie tylko croissanty, makaroniki, praliny i ciastka, ale również wypiekane na miejscu pieczywo na zakwasie, bagietki i brioszki oraz konfitury, słony karmel i krem orzechowy.
Wyróżnikiem lokalu jest przede wszystkim szeroki wybór deserów w monoporcjach. Oferta cukierni warszawskiej nie odbiega jednak od tego, co proponują pozostałe lokale sieci.

– Istnieją delikatne różnice, ale z założenia lwia część oferty we wszystkich lokalach jest stała. Chcemy, aby nasze desery wyróżniały się jakością i smakiem, a także budziły nieskończony apetyt na piękno odbierane wszystkimi zmysłami. Dla nas Kaiser to nie tylko cukiernie, ale „omnisense”, czyli filozofia doświadczania – tłumaczy head pastry chef sieci.

Za ofertę deserową sieci Kaiser Pattiserie odpowiada Dawid Makurat, znany head pastry chef, który wcześniej pracował m.in. w cukierniach Odette oraz Deseo. Zdjęcie: materiały prasowe
Za ofertę deserową sieci Kaiser Pattiserie odpowiada Dawid Makurat, znany head pastry chef, który wcześniej pracował m.in. w cukierniach Odette oraz Deseo. Zdjęcie: materiały prasowe
Kolejne otwarcia wkrótce?
Lokal w Warszawie nie jest ostatnim, który pojawi się pod szyldem Kaiser Patisserie. Sieć planuje już dalszy rozwój, ale jak zaznacza Dawid Makurat, jest jeszcze zbyt wcześnie, by zdradzać plany na przyszłość.
– Otrzymujemy wiele zapytań od naszych klientów w kwestii planów dalszej ekspansji marki i dziś możemy jedynie zdradzić, że planujemy kolejne otwarcia – wyjaśnia Makurat.

Head pastry chef sieci Kaiser miał okazję pracować w wielu miejscach na terenie całej Polski, m.in. w Sofitel Grand Sopot, w warszawskich hotelach Rialto i Raffles, w sieci cukierni Deseo oraz gdańskim Umam Patisserie.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej