x

Lviv Croissants - w Polsce rozwija się ukraińska sieć piekarni

Kategoria: Miejsca    11.04.2023

Lviv Croissants to ukraińska franczyzowa sieć piekarni, które zdobywają polski rynek. Ich specjalnością są świeżo wypiekane croissanty z różnymi nadzieniami. Za ukraińskim szyldem kryją się przytulne miejsca dobre zarówno na szybki posiłek, jak i spotkania biznesowe czy z rodziną i bliskimi.

Lviv Croissants to ukraińska franczyzowa sieć piekarni, której specjalnością są świeżo wypiekane croissanty z różnymi nadzieniami. Fot. materiały prasowe
Lviv Croissants to ukraińska franczyzowa sieć piekarni, której specjalnością są świeżo wypiekane croissanty z różnymi nadzieniami. Fot. materiały prasowe
Każdy biznes zaczyna się od pomysłu. W przypadku Lviv Croissants był to nieprzewidziany efekt testowej degustacji croissantów do nowego menu. Przypadkowe naruszenie technologii rozmrażania ciasta poskutkowało wyjątkowo dużym produktem.

Założyciel firmy Andrij Hałyckij zadał sobie wówczas pytanie: "Z jakim nadzieniem chciałbym go spróbować?”. Jak wielu mężczyzn uwielbia mięso, a croissant kojarzy się raczej ze słodkim wypiekiem śniadaniowym. Jednak zasady są po to, aby je łamać. Dlatego składnikami farszu pierwszego firmowego croissanta "Lwowski” zostały salami, jajecznica, ser, świeże warzywa oraz sałata – opowiada Diana Hahin, specjalista od marketingu polskiej sieci Lviv Croissants.

Wytrawne menu
Croissant "Lwowski” stał się bestsellerem, który do dziś jest jedną z czołowych pozycji sieci. Zespół pracowników Lviv Croissants wymyślał coraz to nowe, czasami zaskakujące kompozycje smakowe, np. śledź z mozzarellą, które dołączyły do menu.

Przy tworzeniu polskiej oferty brano pod uwagę preferencje kulinarne mieszkańców Polski. W menu znalazły się m. in. croissant wiejski (mięso wieprzowe z cebulką i kiszonymi ogórkami w połączeniu z sosem czosnkowym) oraz z wieprzowiną z grzybami (mięso z duszonymi pieczarkami, kiszonymi ogórkami i wyrazistym ostrym sosem).
Oprócz croissantów w menu sieci są także m. in. rosół z kurczaka oraz różnego rodzaju napoje: firmowe lemoniady, witaminowe herbaty i kawy (ristretto, latte: "snikers", "oreo" i "słony karmel").

W Polsce działa już pięć piekarni sieci Lviv Croissants - dwie we Wrocławiu, jedna w Zgorzelecu i dwie w Warszawie.  Fot. materiały prasowe
W Polsce działa już pięć piekarni sieci Lviv Croissants - dwie we Wrocławiu, jedna w Zgorzelecu i dwie w Warszawie. Fot. materiały prasowe
Zagraniczna ekspansja
Pierwsza piekarnia została otwarta we Lwowie w 2015 roku, a już po dwóch latach firma stała się ogólnoukraińską siecią, która liczyła 70 lokali. Obecnie w całej Ukrainie działa ponad 140 piekarni pod szyldem Lviv Croissants. Zarówno podczas pandemii, jak i teraz, w czasie wojny, firma otwiera nowe piekarnie i zapewnia miejsca pracy.

19 września 2022 roku Lviv Croissants weszło na rynek międzynarodowy i otworzyło pierwszą w Polsce placówkę. Teraz w naszym kraju działa już pięć piekarni sieci - dwie we Wrocławiu, jedna w Zgorzelecu i dwie w Warszawie. W kolejce do uruchomienia czeka kilka kolejnych, m. in. na warszawskim Wilanowie.

Specjalnością Lviv Croissants są świeżo wypiekane croissanty z różnymi nadzieniami. Fot. materiały prasowe
Specjalnością Lviv Croissants są świeżo wypiekane croissanty z różnymi nadzieniami. Fot. materiały prasowe
Zawsze po drodze
Firma podkreśla, że ważnym aspektem jej działalności jest odpowiedzialność społeczna. W Polsce chce zaangażować się w przedsięwzięcia społeczne, wspierać lokalne i krajowe organizacje, programy dla dzieci i młodzieży, a także prowadzić działania rozwojowe.

– Przykładamy wiele uwagi do szczegółów, aby każdy mieszkaniec Polski, wchodząc do naszego lokalu, czuł się komfortowo, mógł cieszyć się smakiem croissantów i atmosferą – podkreśla Diana Hahin. – Jesteśmy zawsze po drodze: do pracy, nauki, spotkań, realizacji pomysłów, sukcesu – dodaje.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej