x

"Mediterranea. Kuchnia słońca" Claudii Roden

Kategoria: Lifestyle - książki    14.04.2023

Lektura tej pozycji i testowanie receptur to najlepsza metoda, by poznać kraje śródziemnomorskie w autentycznej odsłonie.

„Mediterranea. Kuchnia słońca\", Wyd. Wielka Litera, 2022 r.
„Mediterranea. Kuchnia słońca\", Wyd. Wielka Litera, 2022 r.
„Mediterranea. Kuchnia słońca” zaprasza w kulinarną podróż po krajach śródziemnomorskich. Przewodniczką jest podróżniczka i pisarka Claudia Roden, która zjeździła Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Egipt. W książce opisuje cechy wspólne oraz różnice między kuchniami tych regionów. Wszystkie pachną i smakują nieco inaczej. Szafran, anyż, czosnek, kolendra, woda różana, kwiat pomarańczy – każdy z tych aromatów kojarzy się z innym miejscem.

Autorkę interesowały nie tyle znane turystom potrawy, ile ściśle regionalne i domowe przepisy. Odwiedzała mieszkańców, rozmawiała z nimi i próbowała dań. Pikantna sałatka z marchwi, kurczak po marokańsku, krem z dyni z amaretti czy brzoskwinie pieczone w słodkim winie z pistacjami to tylko kilka przepisów, które tu znajdziecie.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej