x

"DAJ GRYZA. SMAKOWITE HISTORIE O JEDZENIU" Alekdansdtra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska

Kategoria: Lifestyle - książki    14.04.2023

Dla najmłodszych to będzie przygoda i zabawa, ale także edukacja. Wyruszcie wspólnie w ciekawą podróż!

„DAJ GRYZA. SMAKOWITE HISTORIE O JEDZENIU\" Alekdansdtra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska, Wyd. Dwie Siostry, 2022 r.
„DAJ GRYZA. SMAKOWITE HISTORIE O JEDZENIU\" Alekdansdtra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska, Wyd. Dwie Siostry, 2022 r.
Rzadko wydawane są ciekawe pozycje kulinarne dla najmłodszych. Ta bez wątpienia do takich należy. „Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” to przewodnik po potrawach, produktach i smakach z pięciu kontynentów i 26 krajów. Zawiera przepisy oraz ciekawostki i historie na temat różnych kuchennych tradycji. Mogą one zaciekawić także dorosłych – publikacja napisana jest w naprawdę interesujący sposób.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy to graficy i ilustratorzy, autorzy bestsellerowej książki dla dzieci „Mapy”. „Daj gryza” stanowi niejako jej dopełnienie. A smakowitym treściom towarzyszą równie atrakcyjne ilustracje, dzięki którym zobaczycie m.in., jak wygląda wietnamski targ czy marokańska uczta, oraz dowiecie się, jak przygotować np. węgierskie leczo, wietnamskie naleśniki czy praliny z Brazylii.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej