x

Pierwsza restauracja L’Osteria - start latem w Warszawie. Wiemy gdzie!

Kategoria: Miejsca    13.04.2023

Otwarcie pierwszej w Polsce restauracji L’Osteria - marki znanej fanom włoskiej kuchni w ośmiu państwach Europy - jest planowane na lato 2023 roku. Lokal będzie się mieścił w warszawskim Centrum Praskim Koneser. W ciągu 5 najbliższych lat firma chce uruchomić w naszym kraju 10 placówek.

Pierwsza w Polsce restauracja L’Osteria - marki znanej fanom włoskiej kuchni w ośmiu państwach Europy - będzie się mieściła w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Fot. materiały prasowe
Pierwsza w Polsce restauracja L’Osteria - marki znanej fanom włoskiej kuchni w ośmiu państwach Europy - będzie się mieściła w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Fot. materiały prasowe
Pierwsza polska L’Osteria zaoferuje ponad 170 miejsc siedzących wewnątrz lokalu, a w sezonie letnim także dodatkowe 100 miejsc w przypominającym toskański klimat ogródku pełnym drzewek oliwnych, cytrynowych i oleandrów.

Wyróżnikami wnętrza mają być efektowne lampy, eleganckie elementy z kamienia i przyciągająca wzrok otwarta kuchnia, dzieki której goście będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak pizzaiolos i kucharze z wprawą przygotowują dania.

W menu nie zabraknie przystawek oraz dań z makaronu wytworzonego w należącej do L’Osteria fabryki. Bar opócz włoskich alkoholu zapewni świeżo mieloną mieszankę kawy L'Osteria.

– Z dużym optymizmem patrzę w przyszłość i na rozwój gastronomii w Polsce. L'Osteria jest marką o dużym potencjale, oferującą niesamowite dania i produkty kuchni włoskiej w przystępnych cenach. Naszym wyróżnikiem jest nie tylko jedzenie. Chcemy, aby każda wizyta w restauracji była dla naszych gości fantastycznym przeżyciem, niczym wakacje we Włoszech, dlatego dbamy o najdrobniejszy szczegół. Wierzę w ten koncept i jego sukces na polskim rynku – mówi Adam Mularuk, partner joint venture firmy.

Sekretem sukcesu L’Osteria są ludzie i rodzinna atmosfera panująca w lokalach. Fot. materiały prasowe
Sekretem sukcesu L’Osteria są ludzie i rodzinna atmosfera panująca w lokalach. Fot. materiały prasowe
Podkreśla, że sekretem sukcesu L’Osteria są ludzie.
– Niebywała kultura organizacyjna połączona z atmosferą pracy i bliskimi, rodzinnymi relacjami to u nas podstawa, w ten sposób tworzymy ducha La Famiglia. Naszą receptą na sukces jest dzielenie się tym, co najlepsze: gościnnością, radością z bycia razem i miłością do włoskiego jedzenia – dodaje Mularuk.

Doświadczony partner
FR L'Osteria SE podpisała umowę joint venture z Adamem Mularukiem (Atena Capital) na wprowadzenie i zarządzanie marką na polskim rynku w grudniu 2022 roku.

– Cieszymy się, że wspólnie z Adamem Mularukiem, który od razu dostrzegł potencjał marki, możemy wkroczyć na kolejny rynek. Adam idealnie pasuje także do La Famiglia – jak określamy zespół L’Osterii – zarówno swoją osobowością, jak i wartościami, którymi kieruje się w biznesie – podkreśla Mirko Silz, dyrektor generalny FR L’Osteria SE.

Adam Mularuk, partner joint venture L’Osteria. Fot. materiały prasowe
Adam Mularuk, partner joint venture L’Osteria. Fot. materiały prasowe
Mularuk ma wieloletnie doświadczenie w branży gastronomicznej. Jako chief franchised brands office w AmRest pracował dla takich marek jak: KFC, Burger King, Pizza Hut i Starbucks, odpowiadając za 12 rynków, 1800 restauracji i ponad 18 tysięcy pracowników. W Starbucks odegrał ważną rolę w rozwoju firmy – za jego kadencji liczba kawiarni wzrosła z 70 do 400 w ośmiu krajach. Pracował również dla IKEA jako country sales director Polska i store director, odpowiadając za lokalizacje w Madrycie, Barcelonie, Jankach, Warszawie. Był również food service directorem.

Rozwój marki L'Osteria
Pierwsza L'Osteria została otwarta w Norymberdze w 1999 roku. Sukces zachęcił założycieli, Friedemanna Findeisa i Klausa Radera, do dalszego rozwijania tego pomysłu. Szybko rozwinęli działalność na całe Niemcy, a w 2011 roku otworzyli swoją pierwszą restaurację w Austrii. Szwajcaria, Anglia, Czechy, Holandia, Francja i Luksemburg to sześć kolejnych rynków europejskich, na których są obecni.

Aktualnie L'Osteria to 158 restauracji w ośmiu krajach. Ma 33 franczyzobiorców i partnerów, zatrudnia łącznie około 6500 pracowników. W 2023 roku firma planuje poszerzyć swoją działalność o kolejne 22 restauracje.
W Niemczech, gdzie działają 132 lokale L’Osteria, marka ta w 2022 roku zajęła szóste miejsce wśród stu największych firm rynku restauracyjnego w rankingu przygotowywanym na Międzynarodowe Forum

Gastronomiczne w Hamburgu. W minionym roku firma osiągnęła przychód 320 milionów euro.
W marcu bieżącego roku trafiła do portfela funduszu McWin, prywatnej firmy inwestycyjnej specjalizującej się w usługach gastronomicznych i technologii żywności. Równocześnie założyciele L’Osteria, Klaus Rader i Friedemann Findeis, pozostają znaczącymi akcjonariuszami mniejszościowymi firmy.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej