x

Bocuse d’Or Poland 2023. Preselekcja do finału już w czerwcu

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    18.04.2023

Preselekcja do tegorocznej edycji Bocuse d’Or Poland odbędzie się w czerwcu. Najlepszych sześciu szefów kuchni weźmie udział w krajowym finale, a jego zwycięzcy będą reprezentować Polskę podczas selekcji europejskiej konkursu w Trondheim

Zwycięzcy finału Bocuse d'Or Poland 2021. Fot. materiały prasowe
Zwycięzcy finału Bocuse d'Or Poland 2021. Fot. materiały prasowe
Już po raz czwarty Akademia Bocuse d’Or Poland pod batutą head chefa Adam Chrząstowskiego organizuje polską selekcję Bocuse d’Or. Konkurs będzie okazją do obserwowania zmagań sześciu najlepszych polskich szefów kuchni, spotkania autorytetów z branży światowego formatu czy zapoznania się z nowinkami i tegorocznymi trendami w gastronomii w strefie partnerskiej konkursu.

Komitet organizacyjny Bocuse d’Or Poland w składzie: Adam Chrząstowski – head chef Akademii Bocuse d’Or Poland, Kurt Scheller – chef patron, szefowie: Tomasz Purol, Ernest Jagodziński, Michał Markowicz oraz Jacek Krawczyk – prezes zarządu Bocuse d’Or Poland podjął decyzję o przeprowadzeniu preselekcji w celu wyłonienia maksymalnie sześciu kandydatów, którzy wystartują w finale Bocuse d’Or Poland 2023.

Kto może wziąć udział?
Do konkursu Bocuse d’Or Poland 2023 mogą zgłaszać się wszyscy zainteresowani profesjonalni kucharze spełniający podstawowe wymagania (wiek, obywatelstwo polskie). Konkurs skierowany jest do kucharzy czynnych zawodowo, którzy mają ukończone 23 lata w dniu Wielkiego Finału Bocuse d’Or w Lyonie (styczeń 2025 r.).

Każdy z kandydatów sam dobiera sobie kucharza asystenta (commis), który nie może mieć ukończonych 22 lat w dniu Wielkiego Finału Bocuse d’Or w Lyonie (styczeń 2025 r. - czyli jest urodzony po 29 stycznia 2003 r.).

Jak wziąć udział w konkursie?
Na podstawie zgłoszeń krajowy komitet organizacyjny Bocuse d’Or Poland 2023 zaprosi wybranych kandydatów na preselekcje, która odbędzie się 12 czerwca 2023 r. w Warszawie. Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w Bocuse d’Or Poland 2023 proszone są o przesłanie maila na adres: kontakt@bocusedorpoland.pl, w którym należy napisać w kilku zdaniach, dlaczego chce się wziąć udział w Bocuse d’Or Poland 2023 i czym jest dla danej osoby start w konkursie.

Każdy aplikujący otrzyma drogą mailową formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu, który należy odesłać podpisany do 31 maja 2023 r. do godz. 23:59. Informacja o zakwalifikowanych kandydatach zostanie podana do wiadomości 2 czerwca 2023 r. na stronach: www.bocusedorpoland.pl oraz patronów medialnych.

Najlepsi pojadą do Trondheim
Finał Bocuse d’Or Poland 2023 odbędzie się w listopadzie 2023 r. i wyłoni zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę podczas europejskiej selekcji w Trondheim w 2024 r. Poza prestiżową statuetką i tytułem najlepszego szefa kuchni w Polsce laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają również nagrody od sponsorów oraz nagrody pieniężne od Akademii Bocuse d’Or Polska. Zwycięzca polskiej selekcji 2023 otrzyma od organizatora merytoryczne i finansowe wsparcie na przygotowania do europejskiej selekcji 2024 r.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

The World's 50 Best przyznało nagrody Champions of Change za przełomowe inicjatywy w gastronomii

The World's 50 Best Restaurants, organizacja typująca listę najlepszych restauracji na świecie, przyznała nagrody Champions of Change za działania na rzecz pozytywnych społecznych zmian w gastronomii. Otrzymali je Nora Fitzgerald Belahcen z Marrakeszu oraz Othón Nolasco i Damián Diaz z Los Angeles.

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej