x

Witamy na foodservice24.pl! Zmieniamy nazwę, zmieniamy się dla was!

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    21.04.2023

Pożegnaliśmy dotychczasową nazwę i stare logo naszego portalu - OuiChef.pl. Chcemy, aby nowa domena - foodservice24.pl - łatwiej wam się kojarzyła z naszym bratnim magazynem "Food Service". Uspójniamy wizerunek i ofertę wydawniczą!

Grafika: Lena Szczęsna
Grafika: Lena Szczęsna
Portal OuiChef.pl (teraz foodservice24.pl) od lat tworzony jest przez tę samą redakcję, która odpowiada również za publikację miesięcznika „Food Service”. Oba tytuły należą do portfolio wydawnictwa VFP Communications Ltd. i oba kierowane są do branży gastronomicznej: przede wszystkim do restauratorów, szefów kuchni, menedżerów, sommelierów, baristów i barmanów.

Odmienne nazwy nie ułatwiały odbiorcom kojarzenia magazynu z portalem. Podjęliśmy więc decyzję o upodobnieniu nazewnictwa i logotypów.
– Wybór nowej nazwy był oczywisty. Rozwijając portal, warto wykorzystać potencjał marki magazynu „Food Service”, który jest lepiej rozpoznawalny w branży HoReCa i dłużej obecny na rynku medialnym niż OuiChef.pl. Miesięcznik w formie papierowej wydawany jest przecież od 29 lat – podkreśla Monika Jankowska-Kapica, od 1 kwietnia nowa redaktorka naczelna „Food Service”, która jednocześnie pełni funkcję szefowej portalu.

– Chcemy efektywniej zarządzać treściami „Food Service” i portalu oraz rozwijać spójną ofertę wydawniczą. Zmiana nazwy OuiChef.pl na foodservice24.pl i uspójnienie wizerunku pod jednym, bardziej popularnym w branży brandem to naturalna konsekwencja łączenia naszych propozycji offline i online – dodaje.

Wymyślona przed paroma laty nazwa OuiChef.pl odnosi się do znanego w środowisku restauracyjnym zawołania „Tak, szefie!” (franc. oui chef), które oznacza bezdyskusyjne przyjęcie polecenia szefa kuchni i podkreśla hierarchiczną strukturę kucharskiego świata.

– Ta nazwa może być odbierana jako zbyt niszowa w sytuacji, gdy portal systematycznie poszerza grono swoich odbiorców o tzw. foodies, czyli niezwiązanych zawodowo z branżą HoReCa użytkowników zainteresowanych światem gastronomii i szeroko pojmowaną kulturą kulinarną – wyjaśnia redaktorka naczelna „Food Service” i foodservice24.pl.

80% artykułów na naszym portalu to treści nowe, niepublikowane wcześniej na łamach magazynu „Food Service”. Użytkownicy serwisu internetowego mogą się z niego dowiedzieć, co słychać u topowych restauratorów i szefów kuchni, zajrzeć za kulisy renomowanych restauracji, poznać ludzi branży i najnowsze trendy w gastronomii, znaleźć praktyczne porady, jak prowadzić restauracyjny biznes. Na naszym portalu codziennie pojawiają się newsy, artykuły i wywiady pogrupowane w kategorie: wydarzenia, biznes, miejsca, ludzie, lifestyle, wino, karta dań i napojów oraz produkty.

O wydawnictwie:
VFP Communications jest wydawcą branżowych miesięczników: „Handel”, „Media Marketing Polska” i „Food Service”, a także właścicielem portali HandelExtra.pl, MMPOnline.pl, MMP24.pl oraz foodservice24.pl. Organizuje także konferencje, m. in. Multiscreen Day i Shopper Day oraz konkursy branżowe Golden Arrow i Kreatura.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

XVI Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej

Pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, rekonstrukcje historyczne, jarmark produktów regionalnych i liczne konkursy - to główne atrakcje XVI Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej, który odbędzie się 8 czerwca w Podzamczu Chęcińskim.

Kolacja Chefs Only na zamku w Szydłowcu na rzecz bezdomnych zwierzaków

10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Chefs Only, któremu towarzyszyć będą m.in. gotowanie na żywo i warsztaty kulinarne. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni.

Nocny Market - start sezonu 2023

Nocny Market wraca na nieczynny dworzec Warszawa Główna już 5 maja! W ósmym sezonie jednego z największych eventów streetfoodowych w Polsce dobrych gastronomicznych powrotów, ekscytujących debiutów i jeszcze kilku niespodzianek.

Palikot i Wojewódzki atakowani za zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa w prokuraturze

W sieci zawrzało. Aktywista Jan Śpiewak oskarża byłego polityka i przedsiębiorcę Janusza Palikota oraz celebrytę i dziennikarza Kubę Wojewódzkiego o nielegalne i nagminne zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa trafiła do prokuratury. Co dalej?

Radosnych i smacznych świąt!

Wielkanocne życzenia od redakcji OuiChef.pl i "Food Service".

Bogusław Linda tańczy w reklamie nowego burgera z McDonald’s

Bogusław Linda zagrał w reklamie McDonald’s, prezentując... niezwykły taniec. Znany z kultowych ról aktor to kolejna osobowość polskiej kultury - po m.in. Michale Żebrowskim, Borysie Szycu czy idolu młodego pokolenia raperze Macie - zaangażowana w kampanię fastfoodowej sieci.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej