x

Kawonament w Żabce: przyszłość usługi jeszcze pod znakiem zapytania

Kategoria: Twój biznes - wiedza    24.04.2023

Użytkownikami kawonamentu w Żabce są najczęściej osoby w wieku 25-34 lata. Czy to wystarczy, aby możliwa od jesieni ub.r. subskrypcja na kawę pozostała na stałe w ofercie sieci?

Żabka Cafe sprzedaje rocznie 24 mln kubków kawy. Fot. Shutterstock.com
Żabka Cafe sprzedaje rocznie 24 mln kubków kawy. Fot. Shutterstock.com
Żabka sprzedaje rocznie 24 mln kubków kawy. To dlatego sieć wpadła na pomysł, aby w swojej aplikacji umożliwić subskrypcję na kawę, czyli tzw. kawonament. Usługa pojawiła się w aplikacji Żappka pod koniec października 2022 r. W jej ramach klient może odebrać 1 kawę dziennie przez 30 dni, płacąc jedynie 49,99 zł (czyli jedna kawa kosztuje zaledwie 1,66 zł).

- Cały czas rozwijamy różne mechanizmy promocyjne, dzięki którym możemy oferować ciepłe napoje w atrakcyjnych cenach. Przykładowo, przed świętami Bożego Narodzenia kawę w abonamencie można było dostać w naszych sklepach już od 1 zł za sztukę. Natomiast do końca lutego br. w ramach kawowych Happy Hours w godzinach 6:00-10:00 wszyscy użytkownicy aplikacji Żappka mogli kupić kawę lub inne gorące napoje o pojemności do 200 ml w atrakcyjnej cenie 3 zł - przypomina Żabka.

Jak informuje HandelExtra.pl sieć, oferta kawonamentu wzbudziła "bardzo duże zainteresowanie, wpisując się idealnie w potrzeby miłośników kawy i stałych klientów", choć konkretnych liczb zdradzać nie chce.

- Obecnie grupa osób korzystających z subskrypcji utrzymuje się na stałym poziomie. Jest ona bardzo zróżnicowana demograficznie, ale najwięcej jest w niej osób w przedziale wiekowym 25-34 lata. Na razie analizujemy wyniki wprowadzenia tej oferty, w związku z tym jest za wcześnie, aby przekazywać szczegóły dotyczące ewentualnych planów jej rozwoju - informują przedstawiciele sieci.

Z aplikacji mobilnej Żappka korzysta ponad 6 mln użytkowników. Kawonament to tylko jedna z wielu możliwości, jakie konsumentom daje aplikacja.

 

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Ukraińska sieć Lviv Croissants otworzyła szósty lokal i ujawnia dalsze plany

Znamy miasta, w których Lviv Croissants podpisał już umowy na uruchomienie kolejnych lokali pod swoim szyldem. Sieć obrała ostry kurs na Polskę - 1 czerwca otworzyła szósty bar w naszym kraju.

Popeyes - nowa sieć szykuje się do debiutu w Polsce. Wiemy, gdzie będzie pierwszy lokal

Pierwszy lokal amerykańskiej sieci gastronomicznej Popeyes znanej z dań w stylu luizjańskim już w lipcu przywita pierwszych gości. Zostanie otwarty we Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim.

Marcin Szachowicz: Pięć rozwiązań dobrych dla restauracyjnej kasy

Gdy drożeją warzywa, owoce, nabiał i inne artykuły spożywcze oraz zmniejsza się zawartość portfeli Polaków gastronomia jest w kropce. Podnosić ceny dań? Zmniejszać porcje? Szukać tańszych produktów? Żadne rozwiązanie nie jest dobre. Jak więc sprawić, by goście wciąż chętnie odwiedzali restauracje?

MAX Premium Burgers: wyróżnia nas zielone menu

Od siedmiu lat działa w Polsce sieć restauracji MAX Premium Burgers ze Szwecji, która istnieje od 1968 roku. Dlaczego rozwija się w kraju tak odmiennym od Skandynawii? Czemu stawia na roślinne menu? Opowiada Jerzy Jakubiak, head of development w MAX Premium Burgers.

Zabytki? To przeżytek! 81 proc. podróżuje, by próbować nowej kuchni

Według "Global Travel Trends Report" aż 81 proc. badanych jako najważniejszy cel swojej podróży wskazało kulinaria. Czy to przypadek, że w tym roku Polska została wskazana jako kierunek podróży numer 1, a jednymi z najbardziej viralowych TikToków stają się te z testami polskiego jedzenia?

800 mln zł - tyle zaległości ma branża gastronomiczna!

BIG InfoMonitor podaje, że na drodze do poprawy sytuacji branży gastronomicznej stanęła inflacja: biznes zmaga się z utrzymującymi się wysokimi cenami produktów żywnościowych, energii, paliwa i konkurencją.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej