x

Akademia dla Młodych Talentów wspiera przyszłych szefów kuchni

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    27.04.2023

Trwa drugi semestr programu Szef dla Młodych Talentów. Ponad 300 uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych wzięło udział w "Akademii dla Młodych Talentów", a w "Lekcji z Akademią Inspiracji" uczestniczy miesięcznie do 300 osób. Niebawem rozpocznie się nabór do nowego formatu programu edukacyjnego

Uczestnicy Akademii dla młodych talentów /zdjęcie: materiały prasowe
Uczestnicy Akademii dla młodych talentów /zdjęcie: materiały prasowe
Trwa drugi semestr programu Szef dla Młodych Talentów. Ponad 300 uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych z całej Polski miało okazję wziąć udział w „Akademii dla Młodych Talentów”, z kolei w „Lekcji z Akademią Inspiracji” uczestniczy miesięcznie 200 - 300 osób. Niebawem rozpocznie się nabór do nowego formatu programu edukacyjnego.

 „Akademia dla Młodych Talentów” to cykl spotkań edukacyjnych, skierowanych do uczniów szkół gastronomicznych. Wykłady dotyczyły kuchni historycznej, polskich tradycji winiarskich oraz aktualnej sytuacji w branży. Uczniowie brali udział w konkursach z nagrodami oraz pomagali szefom kuchni w przygotowaniu dań pokazowych.

W dwóch warsztatach, które odbyły się w listopadzie 2022 roku w Warszawie i w marcu 2023 roku w Krakowie, wzięło udział ponad 300 uczniów z 10 szkół z całej Polski. Próbowali trzydaniowego menu pokazowego, między innymi cynamonki z kremem kasztanowym czy zupy kminkowej z nowalijkami i karmelizowanym chlebem w piwie.

Spotkania poprowadzili szefowie kuchni Akademii Inspiracji: Jakub Kowalczyk i Zbigniew Sonik, Bogusław Skowron, ekspert ds. komunikacji i projektów HoReCa w Akademii Inspiracji MAKRO Polska, Agnieszka Bartkowicz-Krzemień, kierownik projektu w Akademii Inspiracji MAKRO Polska, Szymon Gatlik, konsultant merytoryczny programu Polskie Skarby Kulinarne oraz Michał Szuba.  

Podczas drugiego semestru programu Szef dla Młodych Talentów po raz pierwszy zorganizowano spotkania skierowane do nauczycieli szkół gastronomicznych. Warsztat „Gościnność od kuchni” dotyczył budowania relacji i współpracy pomiędzy zespołami kuchni i serwisu w lokalu gastronomicznym. Spotkanie poprowadzili: Patrycja Siwiec, trenerka Akademii Inspiracji MAKRO Polska, współautorka książki „Gościnność od kuchni”, Adam Pawłowski, pierwszy Polski Master Sommelier i Adam Chrząstowski, zawodowy kucharz i szef kuchni.

 – Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 30 nauczycieli z całej Polski. W ramach wydarzenia zorganizowaliśmy również pokaz kulinarny, podczas którego uczestnicy mogli spróbować dań inspirowanych kuchnią polską, między innymi eskalopków z jelenia z lubczykiem i szynką parmeńską czy homiłków z trzema pudrami – mówi Małgorzata Boguska-Kuca, kierownik centrum szkoleń i trenerka Akademii Inspiracji MAKRO Polska.

Kontynuowano także organizację cyklu online „Lekcja z Akademią Inspiracji”. To 45-minutowe spotkania, podczas których szefowie kuchni i trenerzy Akademii Inspiracji przekazują wiedzę na temat między innymi prawidłowego zarządzania food costem czy podziału obowiązków i hierarchii w zespole kucharzy. Regularnie w „Lekcji z Akademią Inspiracji” bierze udział kilkuset uczniów.

 – Już wiosną planujemy kolejne spotkanie z cyklu „Akademia dla Młodych Talentów” na temat street food’u – mówi Małgorzata Boguska-Kuca. – Wynika to z rosnącej popularności tego rodzaju kuchni. Dla uczniów szkół kulinarnych zorganizujemy konkursy, w których nagrodą będzie kwalifikacja do nowego formatu programu edukacyjnego na rok szkolny 2023/2024 – dodaje.

 Szef dla Młodych Talentów to inicjatywa prowadzona przez MAKRO oraz Akademię Inspiracji MAKRO. Celem projektu jest wsparcie przyszłych szefów kuchni – uczniów szkół gastronomicznych, którzy stawiają pierwsze kroki w swojej karierze. Program od lat tworzony jest we współpracy z nauczycielami szkół gastronomicznych.

 

 

Autor tekstu: Artykuł Sponsorowany

Zobacz także

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej