x

Chefs Culinar inwestuje w Ladros

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    27.04.2023

Spółka Chefs Culinar Sp. z o.o. inwestuje w Ladros - polskiego producenta i dystrybutora produktów mięsnych dla sektora HoReCa.

Chefs Culinar inwestuje w Ladros, polskiego producenta produktów mięsnych. / Zdjęcie: materiały prasowe
Chefs Culinar inwestuje w Ladros, polskiego producenta produktów mięsnych. / Zdjęcie: materiały prasowe
Chefs Culinar,  jeden z liderów rynku europejskiego, działający w Polsce od 2012 r. jest wiodącym ogólnopolskim dystrybutorem produktów spożywczych i niespożywczych dla HoReCa. Kompleksowa oferta obejmuje wszelkie kategorie produktowe używane w świecie gastronomii, czyli nabiał, świeże owoce i warzywa, mięsa i ryby, a także mrożonki, produkty suche, konserwy,  dania convenience, wina, napoje oraz wiele innych.  

Chefs Culinar posiada w Wiskitkach koło Warszawy liczące ponad 40 000 m2 najnowocześniejsze centrum dystrybucji dla gastronomii w Polsce, skąd poprzez punkty przeładunkowe zlokalizowane w kluczowych polskich miastach dostarczane są własną flotą produkty do restauracji, hoteli, cateringów i punktów zbiorowego żywienia. Firma koncentruje się wyłącznie na food serwisie i stale rozszerza pole swojej działalności, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby branży.

Chcąc wzmocnić portfolio oferowanych produktów w zakresie surowego przetworzonego mięsa, spółka zawarła umowę przedwstępną na zakup większościowego pakietu (51%) udziałów spółki Ladros specjalizującej się w produkcji świeżego mięsa dla sektora HoReCa. Ladros to znana i ceniona na rynku gastronomicznym marka, prężnie działająca głównie w południowo-wschodniej i centralnej Polsce.

Założona przez Adama Lewczyka w 2009 r. firma zajmuje się rozbiorem mięsa wieprzowego i drobiowego, produkcją surowych wyrobów mięsnych oraz konfekcjonowaniem mięsa i wędlin. Podstawą jej działalności jest najwyższej jakości polski surowiec, z którego przygotowywane są zarówno sztuki mięsa, jak i półprodukty ułatwiające pracę szefom kuchni. W ofercie jest także, wołowina, szeroko pojęty drób czyli zarówno kurczak, indyk, kaczka , gęś jak i perliczka czy przepiórka, a także dziczyzna pozyskiwana głównie z lasów wschodniej Polski.

Firma dysponuje zakładem rozbioru i konfekcjonowania mięsa w Łuszczowie Drugim w okolicach Lublina. Własna produkcja, wykwalifikowana i stabilna kadra oraz staranna selekcja surowców pozwalają na elastyczne reagowanie na wszelkie potrzeby klientów, przy jednoczesnym utrzymywaniu wysokiej jakości produktów. Dostawy do klientów realizowane są codziennie własną flotę pojazdów, co gwarantuje terminowość i punktualność dostaw. Czas reakcji firmy na potrzeby klientów jest oceniany jako jeden z najszybszych w Polsce.

30 marca 2023 podpisana została umowa przedwstępna zakupu większościowego pakietu Ladros, finalizacja transakcji nastąpi po uzyskaniu zgody UOKiK.

– To idealne dopełnienie szeregu naszych dotychczasowych inwestycji w Polsce i jeden z kluczowych elementów rozwoju w najbliższych latach. Wraz z założycielem Ladros, Adamem Lewczykiem, planujemy rozbudowę zakładu oraz dynamiczny wzrost skali działalności. Mimo, że Chefs Culinar objął większościowy pakiet udziałów operacyjne zarządzanie spółką pozostanie w rękach dotychczasowego zarządu i managerów. Jesteśmy przekonani, że takie rozwiązanie zagwarantuje realizację ambitnych celów. To co nas łączy, to wspólna pasja i koncentracja na obsłudze gastronomii oraz nieustająca dbałość o jakość produktów i najwyższy poziom obsługi klientów – mówi Lucyna Roszkiewicz, prezes zarządu Chefs Culinar.

Ogólnokrajowy zasięg dystrybucji Chefs Culinar i silne kompetencje w rozbiorze, krojeniu i konfekcjonowaniu świeżego mięsa Ladros to połączenie, które umożliwi klientom z branży gastronomicznej dostęp do najwyższej jakości produktów mięsnych oraz pełnej gamy produktowej w całym kraju. Nadal też pozostanie aktualne hasło Ladros „100% mięsa w mięsie”.

– Pierwszym z wyzwań na mojej drodze było utworzenie firmy związanej z rynkiem HoReCa. Budowa i rozwój przedsiębiorstwa niemal codziennie przynosiły kolejne wyzwania i wymagały podejmowania odważnych decyzji. Tak jest i tym razem. Decyzja o pozyskaniu strategicznego inwestora przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju marki „Ladros”. Ścisła współpraca z grupą Chefs Culinar pozwoli nam zrealizować nasze plany i dalej specjalizować się w zakresie  asortymentu świeżego mięsa i jego konfekcjonowania. W naszych wspólnych planach jest między innymi rozbudowa zakładu w Łuszczowie Drugim, co pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych – mówi Adam Lewczyk, prezes zarządu Ladros. 

 

Autor tekstu: *** Promocja ***

Zobacz także

Znamy 12 półfinalistów polskiej edycji konkursu World Class

Do półfinału organizowanego po raz ósmy konkursu World Class Poland zakwalifikowało się 12 zawodników z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic i Poznania. Wśród nich są zarówno doświadczeni barmani i uczestnicy rywalizacji z ubiegłych lat, jak i "młode wilki".

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

The World's 50 Best przyznało nagrody Champions of Change za przełomowe inicjatywy w gastronomii

The World's 50 Best Restaurants, organizacja typująca listę najlepszych restauracji na świecie, przyznała nagrody Champions of Change za działania na rzecz pozytywnych społecznych zmian w gastronomii. Otrzymali je Nora Fitzgerald Belahcen z Marrakeszu oraz Othón Nolasco i Damián Diaz z Los Angeles.

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej