x

Światowy Dzień Higieny Rąk - tak świętuje marka Tork

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    05.05.2023

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, co roku obchodzonego 5 maja, Tork, marka firmy Essity, lider na rynku profesjonalnej higieny, udostępniła personelowi toruńskiej placówki szkolenie VR.

Światowy Dzień Higieny Rąk - tak świętuje marka marka Tork. Fot. materiały prasowe
Światowy Dzień Higieny Rąk - tak świętuje marka marka Tork. Fot. materiały prasowe
Marka od wielu lat wspiera działania Światowej Organizacji Zdrowia i nie omija okazji, by przypominać pracownikom ochrony zdrowia o znaczeniu higieny rąk. Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu mieli okazję poznać i wypróbować szkolenie Tork „Czyste ręce”. Uczestnicy poruszali się w wirtualnym świecie wykorzystując zestaw VR. Pod opieką przedstawiciela marki stawiali czoła licznym sytuacjom zaczerpniętym z codziennej pracy na szpitalnym oddziale.

Szkolenie Tork wspiera menedżerów i personel medyczny w tworzeniu bezpiecznego środowiska opieki. Oparty na „momentach higieny rąk wg WHO” trening, to pomocne rozwiązanie, które inspiruje pracowników i angażuje ich w zdobywanie wiedzy. Szkolenie jest dostępne zarówno w opcji VR, jak i na urządzenia mobilne i stacjonarne. Po sukcesie interaktywnego szkolenia Tork „Czyste ręce” dla szpitali, Tork rozszerzył swoją ofertę o trening przeznaczony dla placówek opieki długoterminowej.

Dla dużych i małych
Z myślą o najmłodszych, we współpracy ze szpitalem, marka Tork przed wejściem głównym placówki zorganizowała 3 strefy aktywności dla dzieci. W pierwszej z nich, odbywały się zajęcia w ramach Szkoły mycia rąk Elli. Ich głównym celem było promowanie odpowiednich nawyków mycia rąk. Wykorzystując broszury dotyczące higieny, gry i kolorowanki, Tork wraz z dziećmi zmienił mycie rąk w dobrą zabawę. W kolejnej strefie na uczestników czekał Karol Bączkowski, najbardziej znany zawodowy ratownik medyczny w Polsce, który - jak mało kto - potrafi w atrakcyjny i przystępny sposób dzielić się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy.  

- To był bardzo aktywny czas. Wielką satysfakcję daje mi ćwiczenie z dziećmi, bo uważam, że to szczególnie ważne, by zwiększać świadomość i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Oczywiście dzieci zdobywają tę wiedzę adekwatnie do swojego wieku, sprawności rąk, koordynacji, siły fizycznej i jeszcze kilku czynników, więc różne zadania przygotowaliśmy dla 5-latków i dla 10-latków. Najważniejsze, że udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się w atmosferze zabawy – podsumował swój udział w wydarzeniu Bączkowski.

Ostatnią atrakcją był ambulans. Dzięki uprzejmości pracowników szpitala dzieci miały możliwość zobaczyć wnętrze pojazdu, obejrzeć z bliska sprzęt medyczny ratujący życie oraz zapoznać się z wyposażeniem karetki. 

- Cieszymy się, że razem z marką Tork możemy promować higienę rąk i znaczenie profilaktyki wśród najmłodszych. Personel szpitala wziął także udział w wirtualnym szkoleniu „Czyste ręce”, będącym doskonałą okazją dla pracowników, aby zweryfikować wiedzę w zakresie higieny i utrwalić nawyki zgodnie ze światowymi standardami – powiedział po wydarzeniu dr n. med. Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu.

Autor tekstu: *** Promocja ***

Zobacz także

Znamy 12 półfinalistów polskiej edycji konkursu World Class

Do półfinału organizowanego po raz ósmy konkursu World Class Poland zakwalifikowało się 12 zawodników z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic i Poznania. Wśród nich są zarówno doświadczeni barmani i uczestnicy rywalizacji z ubiegłych lat, jak i "młode wilki".

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

The World's 50 Best przyznało nagrody Champions of Change za przełomowe inicjatywy w gastronomii

The World's 50 Best Restaurants, organizacja typująca listę najlepszych restauracji na świecie, przyznała nagrody Champions of Change za działania na rzecz pozytywnych społecznych zmian w gastronomii. Otrzymali je Nora Fitzgerald Belahcen z Marrakeszu oraz Othón Nolasco i Damián Diaz z Los Angeles.

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej