x

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Kategoria: Ludzie    11.05.2023

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo \"Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef.  Fot. Michał Radwański
Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo \"Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. Fot. Michał Radwański
Ostatnio Polacy pojawili się w serii "Foodmission" wiosną 2021 roku - byli to Wojciech Modest Amaro, Miłosz Grabowski (Restauracja Pod Rożą w Krakowie) i Dariusz Barański (Warszawska i Szóstka w Hotelu Warszawa). Kolejną krajową bohaterką cyklu tworzonego przez zespół The Best Chef (projekt, w ramach którego przyznawane są także słynne nagrody dla najlepszych szefów kuchni na świecie) została Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni bistro Młoda Polska we Wrocławiu.

"Foodmission" to cykl filmów kulinarnych odsłaniających sekrety szefów kuchni z różnych krajów Europy. W każdym odcinku światowej sławy kucharz zaprasza odbiorców do swojej kuchni i odpowiada na pytania dotyczące jego pracy, inspiracji czy filozofii gotowania. Serię można obejrzeć na stronie https://thebestchefawards.com/foodmission/

Beata Śniechowska stawia na potrawy nawiązujące do smaków dzieciństwa czy tradycyjnej kuchni polskiej. Jednym z jej ulubionych dań jest schabowy. Fot. materiały prasowe The Best Chef
Beata Śniechowska stawia na potrawy nawiązujące do smaków dzieciństwa czy tradycyjnej kuchni polskiej. Jednym z jej ulubionych dań jest schabowy. Fot. materiały prasowe The Best Chef
"Jestem wolnym ptakiem"
Śniechowska jest zwyciężczynią 2. edycji programu Master Chef. Po wygranej postanowiła poświęcić się gotowaniu i otworzyć własne bistro, porzucając pracę na politechnice. Jak twierdzi, na początku jej bliscy nie byli zbyt entuzjastycznie nastawieni do tej decyzji.

– Myślę, że na początku moja rodzina nie była zbytnio zadowolona z tego, że zdecydowałam się zostać szefową kuchni, ale jestem wolnym ptakiem, mogę żyć własnym życiem. W końcu zaakceptowali moją decyzję. Tak myślę – śmieje się współwłaścicielka Młodej Polski w rozmowie z The Best Chef i dodaje, że o pracy w profesjonalnej kuchni marzyła właściwie od zawsze.

– Nasze życie jest zbyt krótkie, aby robić rzeczy, których nie lubimy. Odkąd pamiętam, chciałam być szefową kuchni. Gotowanie to moja ogromna pasja, sposób na życie i w kuchni czuję się wolna. Dlatego to wybrałam – przyznaje.

Pyzy w interpretacji Beaty Śniechowskiej, szefowej kuchni bistro Młoda Polska we Wrocławiu. Fot. materiały prasowe The Best Chef
Pyzy w interpretacji Beaty Śniechowskiej, szefowej kuchni bistro Młoda Polska we Wrocławiu. Fot. materiały prasowe The Best Chef
"Inspiruje mnie natura"
W Młodej Polsce Śniechowska tworzy menu oparte na nowoczesnym podejściu do kuchni polskiej, korzystając m.in. ze składników z własnego ogródka. To z niego pochodzą m.in. zioła, mikroliście i niektóre warzywa używane w daniach wrocławskiego lokalu. W menu znajdziemy także potrawy nawiązujące do smaków dzieciństwa czy tradycyjnej kuchni polskiej: schabowego, pyzy, barszcz.

– Chciałabym więc wziąć to, co najlepsze z przeszłości i przenieść to do współczesnego świata. Tradycja jest dla mnie bardzo ważna, ale lubię pokazywać ją w mojej wersji. Inspiruje mnie natura, moje dzieciństwo. Nasze menu jest dyktowane przez naturę, nie przeze mnie – podsumowuje w wywiadzie wideo szefowa wrocławskiego bistro.

A rozmowę "Food Service" z Beatą Śniechowską możecie przeczytać tutaj.

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Damian Surowiec: Jakość zawsze się obroni

W Kraju Basków zachwycił go ogromny szacunek do produktu. Postanowił przenieść takie podejście wraz z hiszpańskimi smakami na polski grunt. Z Damianem Surowcem, szefem kuchni i właścicielem krakowskiej restauracji Euskadi, rozmawiamy m. in. o mięsie dla smakoszy i baskijskich inspiracjach w kuchni.

Magdalena Chruściel dołączyła do zarządu Enata Bread

Do zarządu Enata Bread, właściciela marek Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni i Bakery, dołączyła Magdalena Chruściel, ekspert ds. komercjalizacji nieruchomości handlowych. - To wzmocnienie, które odegra kluczową rolę w realizacji planu ekspansji naszych sieci - mówi Bartłomiej Rychcik, prezes firmy.

Ricard Camarena: ostatecznym celem jest balans

Ricard Camarena prowadzi w Walencji restaurację, która może się pochwalić dwiema gwiazdkami Michelin oraz tzw. zieloną gwiazdką - za rozwiązania ekologiczne. Nam opowiada m.in. o tym, jak pozyskuje produkty, dlaczego w jego menu jest niewiele mięsa i co dla niego oznacza "zrównoważenie" w biznesie.

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej