x

"Winne osobliwości w 100 niewinnych historiach" Małgorzaty Sułek i Michała Bardela

Kategoria: Lifestyle - książki    16.05.2023

Książka napisana w lekki i wciągający sposób zaskoczy nawet znawców tematu.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Wino to nie tylko zawartość butelki, ale również ludzie, którzy je tworzą, historie z nim związane, ciekawostki – brzmi jak frazes, ale autorzy „Winnych osobliwości” udowadniają, że może się za tym kryć fascynująca podróż po winiarskim świecie.

Nieoczywiste fakty, humor, barwne anegdoty o ekscentrycznych osobowościach świata wina i ciekawychwydarzeniach opisane w 100 historiach wyróżniają tę publikację na tle innych. To nie tylko atlas wiedzy o winie i znanych regionach, porządkujący podstawową wiedzę. Co bowiem możecie powiedzieć o winach z Tybetu, Maroka czy skrajnie wysuniętych części Patagonii? Czy wiecie, kto był największym oszustem winiarskim, jaka jest najseksowniejsza winnica albo jakie było najdroższe wino świata? Poznajcie odpowiedzi na te pytania na kartach książki Małgorzaty Sułek i Michała Bardela.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej