x

"A cook's book" autorstwa Nigela Slatera

Kategoria: Lifestyle - książki    16.05.2023

Nigel Slater, brytyjski kucharz oraz autor programów i książek kucharskich, przeszedł drogę kulinarnej edukacji we Francji i w pracyw gastronomii, gdzie wyrobił sobie charakterystyczny styl.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Na pewno jest jedną z najbardziej znanych i charyzmatycznych osobowości telewizyjnych w Wielkiej Brytanii. W nowym wydaniu książki „A Cook’s Book” znów proponuje nam potrawy, które otulają, rozgrzewają, dają przyjemność, a także pozwalają zwolnić, skupić się na tu i teraz.

Nawiązuje również do smaków swojego dzieciństwa. Wolno gotowana zupa z fasoli z pancettą, kotlety z kurczaka z za’atarem, orechiette z bazylią i cukinią czy perfekcyjnie kremowy sernik to tylko kilka przykładów przybliżających filozofię gotowania Slatera. Oprócz przepisów w publikacji znajdziemy barwne opisy, źródła inspiracji, osobiste historie i wspomnienia związane z konkretnymi potrawami. Dużo z nich może na stałe trafić do codziennego menu, dostarczając nam mnóstwo radości.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej