x

Hotel Saski w Krakowie z nagrodą MP Power Awards

Kategoria: Miejsca    16.05.2023

Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton zwyciężył w prestiżowym konkursie MP Power Awards 2022 w kategorii miejsca z największym potencjałem do organizacji eventów. To kolejne wyróżnienie dla tego pięciogwiazdkowego obiektu położonego w centrum życia i wydarzeń krakowskiego Rynku Głównego.

Hotel Saski, fot. materiały prasowe
Hotel Saski, fot. materiały prasowe
Otwarty w ubiegłym roku Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton zebrał już laury za architekturę i wystrój wnętrz. Zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie Property Design Awards 2023 w kategorii wnętrz hotelowych. Otrzymał też nagrodę Profit Hotel Awards 2022 w kategorii „Nowy hotel” w konkursie organizowanym przez redakcję Świat Hoteli i portal Horecanet.pl, a także zdobył tytuł „Debiut roku 2022” w rankingu pisma „Hotelarz”.

Teraz doceniony został przez jury konkursu branży eventowej Meeting Planner Power Awards. W kategorii „MP Power Venue” Saski wyróżniono za „miejsce z największym potencjałem do organizacji eventów”. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w ostatni weekend kwietnia w Chaton Warsaw. Organizatorem MP Power Awards® jest MeetingPlanner.pl. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Hotel Saski – tradycja w nowoczesnym wydaniu
117-pokojowy Hotel Saski Kraków, Curio Collection by Hilton otwarto w lipcu ubiegłego roku. Trwająca ponad trzy lata renowacja przywróciła budynek do najlepszych lat świetności, eksponując trzy wieki historii tego wyjątkowego miejsca. To pierwszy w Polsce obiekt wchodzący w skład marki Curio Collection by Hilton i pierwszy pięciogwiazdkowy hotel sieci Hilton w Krakowie.

Hotel Saski otrzymał MP Power Awards, fot. materiały prasowe
Hotel Saski otrzymał MP Power Awards, fot. materiały prasowe
- Cieszymy się, że hotel doceniony został także jako ważne miejsce spotkań biznesowych. Nagroda jest rekomendacją jakości naszego obiektu. Jego renowacja prowadzona była z wyjątkową dbałością o każdy detal architektury i wystroju wnętrz. Zależało nam bowiem na zachowaniu autentyczności i wyjątkowej tradycji tego miejsca. To właśnie z myślą o uczestnikach konferencji i wydarzeń kulturalnych przywróciliśmy m.in. dawny blask słynnej Sali Saskiej - mówi Christian Schwenke, dyrektor generalny Hotelu Saskiego.

Doskonałe uzupełnienie oferty eventowej stanowi powstała pod międzynarodowym brandem przyhotelowa restauracja Regale Bar & Restaurant czy Saski SPA. Nie bez znaczenia dla organizatorów wydarzeń jest też wyjątkowa lokalizacja w centrum życia Krakowa. Hotel położony jest w sąsiedztwie Rynku Głównego z Sukiennicami i w odległości zaledwie krótkiego spaceru od Zamku Królewskiego na Wawelu.

Zabytkowa Sala Saska
Hotel oferuje łącznie 325 m kw. przestrzeni eventowej, którą tworzą cztery sale konferencyjne, w tym największa, zabytkowa Sala Saska o powierzchni niemal 200 m kw. Ta słynna w XIX w. sala balowa zachwyca ręcznie odrestaurowanymi freskami. Dech w piersiach zapierają ogromne, mosiężne żyrandole, zdobione uznanymi na całym świecie kryształami Swarovskiego, z których największy waży 350 kg. W tym miejscu odbywały się koncerty muzyczne i inne wydarzenia. To właśnie w Sali Saskiej występowali sławni kompozytorzy, jak Franciszek Liszt, Johannes Brahms czy Ignacy Paderewski.

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych działało w niej kino studyjne, w którym odbywały się ważne dla miasta premiery. Odwiedzali je światowej sławy twórcy filmowi, m.in. Agnieszka Holland i Roman Polański. Przylegające obecnie do niej sale konferencyjne nazwano na cześć wybitnych osobistości, które tu przed laty koncertowały. Jest więc Sala Liszt (72 m kw.) oraz Brahms Boardroom (18 m kw.). Ofertę eventową uzupełnia w przestrzeni restauracyjnej sala Knotz Room, która jest doskonałym miejscem na kameralne spotkania biznesowe.

Hotel Saski - historia
Historia Hotelu Saskiego sięga 1809 roku. Do jego bogatych tradycji muzycznych i kulturalnych nawiązuje wystrój wnętrz. We współpracy ze światowej sławy krakowskim fotografem Ryszardem Horowitzem, hotelowe korytarze i pokoje ozdobiono portretami muzyków i kompozytorów takich jak Louis Armstrong, Aretha Franklin, Krzysztof Penderecki czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Hotel Saski w Krakowie, fot. materiały prasowe
Hotel Saski w Krakowie, fot. materiały prasowe
Po wejściu do lobby ma się wrażenie, że wciąż rozbrzmiewa w nim muzyka. Taki efekt udało się osiągnąć instalując w jego przestrzeni ogromnych rozmiarów fotokompozycję „Alegoria” Ryszarda Horowitza. Na ścianach apartamentów można podziwiać pieczołowicie odtworzone historyczne polichromie inspirowane grecką mitologią czy wyeksponowaną kamienną kolumnę z XVIII wieku, ważny element ozdobny mieszkania dawnej szlacheckiej rodziny. Również wewnętrzny dziedziniec hotelu odtworzony został w duchu architektury XIX-wiecznego krakowskiego podwórka.

Rozszerzeniem oferty hotelowej jest działalność prestiżowej restauracji Regale Bar & Restaurant. Luksusowy ton pomieszczeniom nadaje paleta wyrazistych kolorów: zieleni, złota i różu. Królewskie barwy mają ważne znaczenie symboliczne. Odnoszą się do najlepszych tradycji zapoczątkowanych tu przed dwoma wiekami przez Macieja Knotza i jego oberżę „Pod Królem Węgierskim”. Do barwnej historii Knotza nawiązuje właśnie zaciszna sala restauracyjna, nazwana na jego cześć Knotz Room.

Warto wspomnieć, że w hotelu nie ma dwóch takich samych apartamentów. Każdy z nich ma inny układ i własną historię. Do dyspozycji gości jest na przykład perła w koronie Hotelu Saskiego apartament Paderewski Suite, największy i najbardziej ekskluzywny pokój mający powierzchnię 100 m kw. Wśród wielu nowoczesnych udogodnień, jakie są do dyspozycji gości, jest basen ze sztucznym nurtem, wellnes&spa i centrum fitness.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Baken z drugim lokalem - w Browarach Warszawskich

Baken to aktualnie jedna z najpopularniejszych śniadaniowni w Warszawie. Właściciele znaleźli jednak remedium na niekończące się kolejki - wkrótce otworzą drugi lokal w kompleksie gastronomicznym Browary Warszawskie.

Lokale z certyfikatem Restaurant from Spain

Czy styl biesiadowania rodem z Hiszpanii można wiernie przenieść na polski grunt? Oczywiście! Dowodzą tego cztery krajowe restauracje, które zdobyły certyfikat jakości Restaurants from Spain przyznawany wyłącznie lokalom serwujacym autentyczną hiszpańską kuchnię.

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej