x

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Kategoria: Ludzie    18.05.2023

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Patryk Burnicki został szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce. Fot. materiały prasowe
Patryk Burnicki został szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce. Fot. materiały prasowe
Patryk Burnicki zaczynał swoją karierę w Zakopanem. W wieku 19 lat został szefem kuchni, następnie szkolił się i pracował we Francji, a po powrocie do Polski przez 5 lat był szefem warszawskiej restauracji U Fukiera. Potem był krótko związany z lokalem Ale Gloria, także należącym do Magdy Gessler. Teraz jego potraw można będzie spróbować w zupełnie innym miejscu.

Ekologiczna restauracja z widokiem
Gościeńczyce to wieś położona w województwie mazowieckim, nieopodal Piaseczna. W otoczeniu rzek, jezior i stawów mieści się tam Karma House, kompleks złożony z ekologicznego gospodarstwa, restauracji, przestrzeni eventowej, hali sportowej oraz ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego. Restauracja będzie działała początkowo jedynie w weekendy, a w menu pojawi się polsko-azjatyckie połączenie smaków. Jej otwarcie zaplanowane jest na 3 czerwca.

– Ideą jest kuchnia polska bazująca na produktach ekologicznych, z azjatyckim twistem. Na przykład, modra kapusta serwowana z olejem sezamowym, prażonym sezamem, sosem sojowym, imbirem. Planujemy krótkie menu, w którym znajdzie się 10 pozycji. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, bo jestem w trakcie kończenia karty. Dania mogą się jeszcze zmienić, a chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Patryk Burnicki.

Z farmy na talerz
Karma House to także ekologiczna farma, z której pochodzić ma większość składników dań w myśl angielskiej zasady “farm to fork” (z farmy na widelec). Ma to istotne znaczenie dla samej restauracji, bowiem położenie obiektu sprawia, że wielu dostawców nie byłoby wstanie zaoferować dowozu produktów w tak odległe miejsce.

– Mamy swoje uprawy warzyw, zwierzęta, stawy rybne. Chcemy bazować na własnych produktach, w stu procentach ekologicznych. To, czego nie jesteśmy wstanie wyprodukować, będzie pochodzić od okolicznych rolników. Tu wiele firm nie dojeżdża, więc jestem wręcz zmuszony, by szukać samemu dobrych produktów, wybierać je. Bardzo się z tego cieszę – podkreśla Patryk Burnicki.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Damian Surowiec: Jakość zawsze się obroni

W Kraju Basków zachwycił go ogromny szacunek do produktu. Postanowił przenieść takie podejście wraz z hiszpańskimi smakami na polski grunt. Z Damianem Surowcem, szefem kuchni i właścicielem krakowskiej restauracji Euskadi, rozmawiamy m. in. o mięsie dla smakoszy i baskijskich inspiracjach w kuchni.

Magdalena Chruściel dołączyła do zarządu Enata Bread

Do zarządu Enata Bread, właściciela marek Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni i Bakery, dołączyła Magdalena Chruściel, ekspert ds. komercjalizacji nieruchomości handlowych. - To wzmocnienie, które odegra kluczową rolę w realizacji planu ekspansji naszych sieci - mówi Bartłomiej Rychcik, prezes firmy.

Ricard Camarena: ostatecznym celem jest balans

Ricard Camarena prowadzi w Walencji restaurację, która może się pochwalić dwiema gwiazdkami Michelin oraz tzw. zieloną gwiazdką - za rozwiązania ekologiczne. Nam opowiada m.in. o tym, jak pozyskuje produkty, dlaczego w jego menu jest niewiele mięsa i co dla niego oznacza "zrównoważenie" w biznesie.

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej