x

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Kategoria: Ludzie    24.05.2023

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Australijczyk Joshua Treacy został nowym szefem warszawskiego Nobu. Fot. materiały prasowe Nobu Hotel Warsaw
Australijczyk Joshua Treacy został nowym szefem warszawskiego Nobu. Fot. materiały prasowe Nobu Hotel Warsaw
Joshua Treacy wychował się w Perth w Zachodniej Australii, gdzie w wieku 17 lat rozpoczął karierę kulinarną w restauracjach zlokalizowanych w Crown Casino. Jego talent i zaangażowanie otworzyły mu drzwi do nowo powstałego Nobu Perth. To tam przekonał się, że praca w lokalach sygnowanych przez Nobu jest tym, co w pełni pozwoli mu się rozwijać i spełniać zawodowo.

Kolejnymi zawodowymi przystankami były Nobu Miami oraz pierwszy Hotel Nobu w Europie – w londyńskim Shoreditch, gdzie doskonalił swoje umiejętności, zdobywając cenne doświadczenie i coraz wyższe stanowiska. Następne dwa lata Joshua spędził w Nobu Dubaj w kurorcie Atlantis the Palm, gdzie pracował pod okiem szefa kuchni Damiena Duviau.

Koniec pandemii to kolejna okazja do zmiany miejsca pracy – tym razem na Nobu Istambuł w Turcji, skąd po dwóch latach przyszedł czas na objęcie pozycji szefa kuchni Hotelu Nobu w Warszawie.
– Z rodziną Nobu jestem związany od ponad 10 lat. Dzisiaj czuję podekscytowanie i wdzięczność, że mogę zrobić kolejny krok jako szef kuchni w Hotelu Nobu w Warszawie. To dla mnie wielka przyjemność. Jestem dumny, że mogę być częścią niesamowitego zespołu Nobu w Warszawie i nie mogę doczekać się ekscytujących projektów, które są przed nami – mówi Joshua Treacy.

Tymczasem już na początku czerwca warszawski hotel oraz restaurację Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki – Nobu Matsuhisa. Podczas jego wizyty miłośnicy innowacyjnej kuchni japońskiej w nowym stylu będą mieli niepowtarzalną okazję skosztować wyjątkowych dań stworzonych pod przewodnictwem mistrza.

Wizyta zaplanowana jest na 3-5 czerwca, a w jej ramach przewidziano specjalną edycję brunchu „Nobu Sundays", lunch serwowany codziennie oraz wydarzenia wieczorne, podczas których goście Restauracji Nobu będą delektować się kultowymi daniami przy akompaniamencie starannie dobranej muzyki i występu na żywo zespołu Laura Jazz Band.

Potrawy oferowane na co dzień w Nobu Warsaw oparte są właśnie na przepisach japońskiego mistrza kuchni Nobuyuki "Nobu" Matsuhisy. Jego popisowe dania to m.in. Black Cod with Miso oraz Yellowtail Sashimi with Jalapeno.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Damian Surowiec: Jakość zawsze się obroni

W Kraju Basków zachwycił go ogromny szacunek do produktu. Postanowił przenieść takie podejście wraz z hiszpańskimi smakami na polski grunt. Z Damianem Surowcem, szefem kuchni i właścicielem krakowskiej restauracji Euskadi, rozmawiamy m. in. o mięsie dla smakoszy i baskijskich inspiracjach w kuchni.

Magdalena Chruściel dołączyła do zarządu Enata Bread

Do zarządu Enata Bread, właściciela marek Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni i Bakery, dołączyła Magdalena Chruściel, ekspert ds. komercjalizacji nieruchomości handlowych. - To wzmocnienie, które odegra kluczową rolę w realizacji planu ekspansji naszych sieci - mówi Bartłomiej Rychcik, prezes firmy.

Ricard Camarena: ostatecznym celem jest balans

Ricard Camarena prowadzi w Walencji restaurację, która może się pochwalić dwiema gwiazdkami Michelin oraz tzw. zieloną gwiazdką - za rozwiązania ekologiczne. Nam opowiada m.in. o tym, jak pozyskuje produkty, dlaczego w jego menu jest niewiele mięsa i co dla niego oznacza "zrównoważenie" w biznesie.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej