x

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Kategoria: Miejsca    25.05.2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Wnętrze restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Wnętrze restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Tatiana (nazwa na cześć siostry szefa kuchni) serwuje kuchnię afrykańsko-karaibską. W menu znajdują się dania charakterystyczne dla afrykańskiej diaspory, ale szef Onwuachi dodaje do nich także nowojorskie nuty. Jego oryginalna kuchnia sprawiła, że Tatiana postrzegana jest jako miejsce, które warto znać i które może mieć znaczący wpływ na cały gastronomiczny świat.

- Nagroda nie mogłaby być bardziej zasłużona. Sześć miesięcy po otwarciu Tatiana jest jednym z najgorętszych adresów w Nowym Jorku. Szef Kwame i jego zespół wyznaczają trendy w tworzeniu niezwykłych gastronomicznych doświadczeń, pokazując kuchnię Karaibów, Afrykanów i czarnych Amerykanów. Jesteśmy przekonani, że Tatiana będzie pokazywać się z najlepszej strony jeszcze przez wiele lat - mówi William Drew, director of content z The World’s 50 Best Restaurants.

W menu znajdują się takie dania jak chleb kukurydziany z wędzonym dorszem, sosem soubise i koprem włoskim, pierogi z farszem z czarnego kraba, serwowane z nigeryjskim gulaszem i piklowanymi perłowymi cebulkami, duszone ogony wołowe z ryżem i groszkiem czy placki z szalotki z sosem śliwkowym i piklowanym imbirem.

Danie z restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. Evan Sung, materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Danie z restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. Evan Sung, materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Kwame Onwuachi
Urodził się na Bronksie, ale ma korzenie nigeryjskie, karaibskie i nowoorleańskie. Do gotowania zachęciła go matka. Po nauce w Culinary Institute of America w Nowym Jorku pracował w najlepszych amerykańskich restauracjach, takich jak Eleven Madison Park i Per Se. Przed 30-tką zdążył otworzyć pięć restauracji, m.in. Kith/Kin w Waszyngtonie. Pojawił się też jako sędzia w 18. sezonie programu Top Chef, w którym kilka lat wcześniej występował jako uczestnik.
 
- Dziękuję mojemu zespołowi i osobom, które nas wspierają. Nic z tego, co się dzieje nie byłoby bez was możliwe. Jestem podekscytowany i wdzięczny za dostrzeżenie na arenie międzynarodowej - komentuje Onwuachi.

Kwame Onwuachi, szef kuchni restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. Evan Sung, materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Kwame Onwuachi, szef kuchni restauracji Tatiana w Nowym Jorku. Fot. Evan Sung, materiały prasowe The World’s 50 Best Restaurants
Resy One To Watch Award 2023 - co to za nagroda?

Nagrodą Resy One To Watch honorowane są miejsca uznawane za bardzo dobrze rokujące, które w przyszłości mają dużą szansę, by znaleźć się w głównym rankingu The World’s 50 Best Restaurants. To jedno z kilku wyróżnień, które są ogłaszane jeszcze przed oficjalną galą, która w tym roku odbędzie się 20 czerwca w Les Arts w Walencji.

- Tatiana wciela w życie etos, który kryje się za tą prestiżową nagrodą i misją Resy. Chcemy promować kreatywność, wspólnotowość i umiejętność opowiadania historii poprzez jedzenie - podkreśla Pablo Rivero, CEO Resy i VP w American Express Dining. Resy, sponsor nagrody, to platforma technologiczna, z której korzystają restauracje na całym świecie i system rezerwacji stolików dla smakoszy. Działa od 2014 roku.

Tegoroczny program gali The World’s 50 Best Restaurants obejmuje wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. forum liderów #50BestTalks czy Chefs’ Feast, wydarzenie, którego celem jest pokazanie najlepszych hiszpańskich produktów I tradycji kulinarnych. Ceremonia przyznana nagród będzie transmitowana na żywo na Facebooku oraz YouTube The World’s 50 Best Restaurants.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Baken z drugim lokalem - w Browarach Warszawskich

Baken to aktualnie jedna z najpopularniejszych śniadaniowni w Warszawie. Właściciele znaleźli jednak remedium na niekończące się kolejki - wkrótce otworzą drugi lokal w kompleksie gastronomicznym Browary Warszawskie.

Lokale z certyfikatem Restaurant from Spain

Czy styl biesiadowania rodem z Hiszpanii można wiernie przenieść na polski grunt? Oczywiście! Dowodzą tego cztery krajowe restauracje, które zdobyły certyfikat jakości Restaurants from Spain przyznawany wyłącznie lokalom serwujacym autentyczną hiszpańską kuchnię.

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej