x

Kolacja Chefs Only na zamku w Szydłowcu na rzecz bezdomnych zwierzaków

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.05.2023

10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Chefs Only, któremu towarzyszyć będą m.in. gotowanie na żywo i warsztaty kulinarne. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni.

10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się spotkanie z cyklu Chefs Only. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni. Fot. materiały prasowe
10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się spotkanie z cyklu Chefs Only. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni. Fot. materiały prasowe
Wydarzenie, które zazwyczaj ma na celu integrację przedstawicieli branży, szefów kuchni i cukierników tym razem odbędzie się w nieco odmiennej formule. Trwać będzie przez cały dzień, a jego zwieńczeniem będzie wieczorna kolacja degustacyjna, którą przygotują Bartłomiej Witkowski (restauracja Piernicova w Toruniu), Wojciech Wojtkowiak (szef kuchni WillaWin i właściciel marki Ulepiony), Mariusz Gachewicz (Archimagirus, Iława), Patryk Jędrusik (Hotel Rubin, Stara Błotnica), Mateusz Cheda (Bińkowski Resort, Kielce) oraz Monika Gwiazda, doradczyni kulinarna Nestle Polska. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na pomoc bezdomym psom i kotom.

– Od wielu lat robimy spotkania integracyjne w ramach cyklu Chefs Only. Tym razem przygotowujemy specjalną edycję. Odezwała się do nas znajoma prowadząca stowarzyszenie Bezdomne z Szydłowca i stwierdziliśmy, że pomożemy – mówi Agnieszka Furmaniak z Chefs Only.

Odwiedzający zamek w Szydłowcu będą mogli spróbować gotowanych na żywo potraw, wziąć udział w pokazach kulinarnych, projekcji filmowej czy licytacjach voucherów m.in. na warsztaty kulinarne. Fot. Shutterstock.com
Odwiedzający zamek w Szydłowcu będą mogli spróbować gotowanych na żywo potraw, wziąć udział w pokazach kulinarnych, projekcji filmowej czy licytacjach voucherów m.in. na warsztaty kulinarne. Fot. Shutterstock.com
Od godziny 12:00 do 17:00 odwiedzający zamek w Szydłowcu będą mogli spróbować gotowanych na żywo potraw, wziąć udział w pokazach kulinarnych, projekcji filmowej czy licytacjach voucherów m.in. na warsztaty kulinarne. Oprócz wspomnianej piątki szefów kuchni w Szydłowcu ze swoim warsztatem zagości Agata Kubacka, prekursorka alternatywnego cukiernictwa - bez laktozy, glutenu i produktów odzwierzęcych.

– Każdy z nas dokłada swoją cegiełkę do tej imprezy. Cała akcja jest po to, by trochę biedne psy wspomóc – mówi Bartłomiej Witkowski, który podczas kolacji odpowiedzialny będzie za przystawkę z dwóch ryb.

– To pstrąg i jesiotr z Zielenicy. Pstrąg marynowany jest podobnie jak gravlax, ale z dodatkiem świeżo wyciskanego soku z buraka. Drugim elementem jest mus z jesiotra w chrupiącej rurce. W dodatkach pojawia się zimny sos z maślanki i majonez chrzanowy, czyli elementy, które bardzo pasują do ryby – wyjaśnia Witkowski.

Bilety na kolację 10 czerwca wciąż są jeszcze dostępne, ale osoby zainteresowane udziałem powinny się pospieszyć.
– W tym momencie ze 100 biletów sprzedało się już 80. Zebraliśmy już ponad dziesięć tysięcy złotych. Mamy jeszcze dwa tygodnie na sprzedaż, więc jest bardzo dobrze – przyznaje Agnieszka Furmaniak.
Bilet kosztuje 200 złotych, wariant z pairingiem wina to wydatek 249 zł. Całość kwoty zebranej z biletów również zostanie przekazana na stowarzyszenie Bezdomne z Szydłowca.

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

XVI Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej

Pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, rekonstrukcje historyczne, jarmark produktów regionalnych i liczne konkursy - to główne atrakcje XVI Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej, który odbędzie się 8 czerwca w Podzamczu Chęcińskim.

Nocny Market - start sezonu 2023

Nocny Market wraca na nieczynny dworzec Warszawa Główna już 5 maja! W ósmym sezonie jednego z największych eventów streetfoodowych w Polsce dobrych gastronomicznych powrotów, ekscytujących debiutów i jeszcze kilku niespodzianek.

Witamy na foodservice24.pl! Zmieniamy nazwę, zmieniamy się dla was!

Pożegnaliśmy dotychczasową nazwę i stare logo naszego portalu - OuiChef.pl. Chcemy, aby nowa domena - foodservice24.pl - łatwiej wam się kojarzyła z naszym bratnim magazynem "Food Service". Uspójniamy wizerunek i ofertę wydawniczą!

Palikot i Wojewódzki atakowani za zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa w prokuraturze

W sieci zawrzało. Aktywista Jan Śpiewak oskarża byłego polityka i przedsiębiorcę Janusza Palikota oraz celebrytę i dziennikarza Kubę Wojewódzkiego o nielegalne i nagminne zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa trafiła do prokuratury. Co dalej?

Radosnych i smacznych świąt!

Wielkanocne życzenia od redakcji OuiChef.pl i "Food Service".

Bogusław Linda tańczy w reklamie nowego burgera z McDonald’s

Bogusław Linda zagrał w reklamie McDonald’s, prezentując... niezwykły taniec. Znany z kultowych ról aktor to kolejna osobowość polskiej kultury - po m.in. Michale Żebrowskim, Borysie Szycu czy idolu młodego pokolenia raperze Macie - zaangażowana w kampanię fastfoodowej sieci.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej