Sieci i franczyza

The Burgers w Zalesiu Górnym - nowa restauracja Sfinks Polska

Firma Sfinks Polska, która jest właścicielem sieci SPHINX, Piwiarnia i Chłopskie Jadło, powiększyła się o nową restaurację The Burgers w podwarszawskim Zalesiu Górnym. Lokal działa na terenie parku rozrywki i edukacji Planeta Zalesie.
Podziel się
The Burgers jest konceptem gastronomicznym, który powstał w Sfinksie jako marka wirtualna -  dania z tej oferty można było zamówić wyłącznie w dostawie i na wynos. Restauracja wirtualna serwująca głównie burgery zyskała jednak tak dużą popularność, że Sfinks postanowił uruchomić pod tym szyldem także lokale stacjonarne. W Zalesiu Górnym blisko Warszawy, na terenie popularnego miejsca rekreacji i dawnego ośrodka Wisła, ruszyła właśnie kolejna restauracja, The Burgers.

Prowadzi ją partner franczyzowy, który w tej samej lokalizacji uruchomił także restaurację franczyzową – Popolo Pizza & Pasta. To sieć współpracująca ze Sfinksem w ramach oferty kuchni włoskiej. Franczyzobiorca w ten sposób optymalizuje koszty, a goście mogą korzystać z dwóch popularnych rodzajów oferty kulinarnej. W lokalu znajduje się 60 miejsc dla gości, a dodatkowe 40 miejsc jest usytuowane w klimatycznym ogródku gastronomicznym. Dla dzieci przygotowano strefę zabaw oraz menu dziecięce, a także kolorowanki i drobne upominki. Restauracja organizuje również przyjęcia i imprezy dla grup.

- Planeta Zalesie to kultowe i chętnie odwiedzane miejsce, zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, więc zarówno The Burgers jak i Popolo wpisują się swoją ofertą oraz konceptem w klimat tego parku. Niedaleko też znajduje się siedziba naszej firmy. Cieszę się, że to właśnie w Zalesiu po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią możemy powrócić do otwarć nowych lokali – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

W menu The Burgers w Zalesiu Górnym są cztery rodzaje burgerów: klasyczny, cheese, wypas oraz wersja wegetariańska – z boczniakami i warzywami. Do tego można zamówić frytki, także w zestawie z guacamole i salsą, bekonem czy boczniakami.

Karta dań Popolo to propozycje dla wielbicieli kuchni włoskiej, przede wszystkim najpopularniejsze rodzaje pizzy, w tym wegetariańska. Oprócz pizzy restauracja ma w ofercie makarony i gnocchi. Jest też wybór deserów i specjalna karta dań dla dzieci.

Wnętrze restauracji to niezobowiązujący wystrój z akcentami kolorystycznymi zieleni i bordo oraz jasnego drewna. Da się zauważyć dekoracje w postaci akcesoriów do wypieku pizzy oraz kolorowe meble, ale główną atrakcją są charakterystyczne figury dinozaurów, witające gości w ogródku i w sali.

stats