Miejsca

Cukiernia Sowa w Toruniu po metamorfozie

Cukiernia i Restauracja Sowa na Rynku Staromiejskim w Toruniu przeszła metamorfozę. Torunianie i turyści można teraz konsumować torty, serniki, tarty, kawę i lunche w nowoczesnym, designerskim wnętrzu.
Podziel się
Cukiernia i Restauracja Sowa w Toruniu ma znakomitą lokalizację – działa na Rynku Staromiejskim od 2013 r. Lokal o powierzchni ponad 230 mkw. przeszedł właśnie metamorfozę. Podzielono go na części kawiarnianą i restauracyjną, do których przylega w pełni wyposażone zaplecze z nowoczesnymi chłodniami i kuchnią. W przestrzeni dla gości dominuje nowoczesny design.

– Strategia rozwoju naszej sieci zakłada otwieranie nowych lokali, ale równie ważne jest dla nas utrzymanie najwyższego poziomu usług w tych już funkcjonujących na rynku. Rozbudowujemy asortyment, usprawniamy procesy logistyczne i odnawiamy wnętrza, aby nasi goście czuli się w nich komfortowo. Toruń jest jednym z 61 miast, w których mamy swoje lokale. Jesteśmy tu obecni od kilkunastu lat. Z powodzeniem prowadzimy tutaj zarówno siedem cukierni, jak i restaurację i apartamenty. Cieszymy się, że teraz ich standard będzie jeszcze wyższy – mówi Michał Sowa, członek zarządu Cukierni Sowa sp. z o.o.

Cukiernia i Restauracja Sowa w Toruniu. Fot. materiały prasowe
Cukiernia i Restauracja Sowa w Toruniu. Fot. materiały prasowe
W lokalu Sowy w Toruniu można kupić torty, kostki, serniki, tarty, pączki, eklery. W ofercie są także lody rzemieślnicze, ręcznie robiona galanteria czekoladowa i kawa z własnej palarni Sowy. Dostępny jest również segment wytrawny „Sowa lunchowa”, czyli kanapki, pasty i sałatki przygotowywane według autorskich receptur firmy. Od poniedziałku do piątku w lokalu serwowane są lunche. Menu jest zmieniane dwa razy w roku, dzięki temu oferuje dania sezonowe na bazie produktów od sprawdzonych dostawców.

Restauracja Sowa w Toruniu dysponuje winiarnią, a latem zaprasza gości do kameralnego patio zaaranżowanego w stylu włoskim. Lokal sprawdza się jako przestrzeń do organizacji imprez, zarówno kameralnych, jak i większych spotkań nawet na 20 osób.stats