Miejsca

Gastronomia w zabytkowych Ogrodach Ulricha na warszawskiej Woli

Wiosną 2022 roku planowane jest otwarcie Ogrodów Ulricha - unikatowej, zakorzeniona w historii przestrzeni rekreacyjnej. W otoczonej zielenią strefie relaksu aż 2 200 m kw zaprojektowano dla lokali gastronomicznych.
Podziel się
Wizualizacja: materiały prasowe.
Wizualizacja: materiały prasowe.
Wiosną 2021 roku rozpoczną się prace budowlano-restauracyjne historycznych Ogrodów Ulricha znajdujących się nieopodal centrum miasta w bliskim sąsiedztwie znanego warszawiakom Wola Parku. Historia Ogrodów sięga 1805 roku, kiedy Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze w Warszawie zakłady ogrodnicze ze szklarniami z tropikalną roślinnością i owocami. Było to miejsce przyciągające gości swoją wyjątkowością, egzotyką i unikatowymi smakami.
Ogrody odzyskają dawny blask – zostaną zrewitalizowane i przebudowane z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań według idei circular economy i zero-waste, zachowując jednocześnie ducha ich niezwykłej historii.

Rewitalizacja z rozmachem
Wizualizacja: materiały prasowe.
Wizualizacja: materiały prasowe.
Koncepcja rewitalizacji zakłada odnowę m.in. szklarni Ulricha, w których zachowane zostaną jego historyczne elementy: ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami. Szklarnie zyskają nowe przykrycie dachowe, odtwarzające historyczny układ konstrukcyjny dachów.

W Parku Ulricha zostanie wymienione oświetlenie na energooszczędne, a sieć kanalizacji będzie zmodernizowana. Park wzbogaci dodatkowe wyposażenie w postaci ławek i altany ogrodowej. Karczma Soplicowo otworzy się na nowo nie tylko pod nową nazwą, ale też w kształcie sprzed lat, z czasów kiedy rodzina Ulrichów i pracownicy Ogrodów spędzali tu swój czas.
Całość dopełni Ogród Codzienny oraz przeorganizowany, obecny plac, który zyska dodatkową zieleń w postaci drzew. Będzie to ogólnodostępne miejsce, w którym będą odbywać się różnego rodzaju eventy, kino, spektakle czy koncerty.

Gastronomia
Willa Ulricha po odnowie i wyposażeniu w ogródek zewnętrzny stanie się wyjątkowym punktem na gastronomicznej mapie Warszawy.
Wizualizacja: materiały prasowe.
Wizualizacja: materiały prasowe.
– Zaprojektowaliśmy przestrzenie dla lokali gastronomicznych o powierzchniach od 15 do 155 m kw wraz z ogródkami zewnętrznymi. Willa Ulricha oferuje 466 m kw łącznej przestrzeni użytkowej, natomiast Zielona Chata 484 m kw – mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, przedstawiciel inwestora Ingka Centres. – To wyjątkowe przestrzenie, stworzone z poszanowaniem środowiska i z dbałością o zrównoważony styl życia i dobre samopoczucie. Chcemy, aby każdy odwiedzający czuł się tutaj dobrze, mógł odpocząć i się zrelaksować. Stawiamy na mnóstwo zieleni i naturalne dodatki. Wszystkich zainteresowanych najemców zapraszamy do kontaktu – dodaje Drączkowski.
stats