Warszawa

Kaffe Bageri Stockholm w Warszawie - miejsce pachnące cynamonem

Kaffe Bageri Stockholm dobrze znana jest już mieszkańcom Krakowa i Wrocławia. Cynamonowo-kardamonowe bułeczki w połączeniu z kubkiem kawy przywołują klimat szwedzkiej fiki, czyli przerwy na małą czarną i coś słodkiego. Już wkrótce także w Warszawie.
Podziel się
Kawiarnia utrzymana w szwedzkim stylu zostanie otwarta na warszawskim Muranowie, przy ul. Nowolipki. Aktualnie w lokalu trwają prace remontowe, ale właściciele zapowiadają, że ruszy on jeszcze we wrześniu.

- Naszym celem jest utrzymanie spójności konceptu Kaffe Bageri Stockholm, który cieszy się dużą popularnością w dotychczasowych lokalizacjach. Jednakże, chociaż chcemy zachować ten charakterystyczny klimat, to miejsce przy ul. Nowolipki będzie miało swoje unikalne cechy i elementy, które wyróżnią je spośród innych naszych kawiarni - mówi Zuzanna Ciaćma, współzałożycielka Kaffe Bageri Stockholm.

Szwedzka fika
Do szwedzkiej fiki, czyli przerwy na kawę i coś słodkiego nawiązuje nie tylko menu kawiarni, ale i wystrój. Lokale Kaffe Bageri Stockholm z daleka rozpoznamy po charakterystycznej czerwono-białej fasadzie, retro ceramice i niepowtarzalnym klimacie.

- Regularnie podróżujemy do Szwecji oraz odwiedzamy targi staroci w poszukiwaniu wyjątkowych perełek, takich jak niezwykłe talerze czy dodatki, które nadają niepowtarzalnego charakteru naszemu miejscu. Co więcej, niedawno rozpoczęliśmy współpracę z lokalnymi artystami i ilustratorami, którzy tworzą wyjątkowe dzieła sztuki, ozdabiając nimi naszą przestrzeń - opowiada Ciaćma.

Wnętrze Kaffe Bageri Stockholm w Warszawie. Fot. materiały prasowe Kaffe Bageri Stockholm
Wnętrze Kaffe Bageri Stockholm w Warszawie. Fot. materiały prasowe Kaffe Bageri Stockholm
Kawa i bullar

Nazwa pozostaje taka sama - Kaffe Bageri Stockholm. Koncept dobrze przyjął się już w Krakowie, gdzie znajdują się aż trzy lokale Kaffe Bageri Stockholm i we Wrocławiu, gdzie mieści się jedna kawiarnia.

- Będziemy kontynuować naszą tradycję ręcznie wyrabianych bułeczek - bullar. Jednak, aby zaskoczyć gości, chcemy również przywrócić jedną z jesiennych wersji, która już kiedyś cieszyła się ogromnym uznaniem. W sekrecie zdradzimy, że będzie to bułeczka z białą czekoladą i dynią. W przyszłości planujemy delikatnie rozszerzać ofertę i kontynuować rozwijanie naszego konceptu - zapewnia Zuzanna Ciaćma.

Bullar to zawijane bułeczki pełne cynamonu i kardamonu - ich zapach niejednego przechodnia skłoni do odwiedzenia kawiarni. W nowej Kaffe Bagheri Stockholm zjemy także różne sezonowe desery i wypijemy kawę.

stats