Miejsca

Reiwa w Warszawie - niecodzienne smaki w minimalistycznym wnętrzu

Autorskie menu bazujące na sezonowych polskich produktach z akcentami kuchni świata, minimalistyczny wystrój, gościnni właściciele i sąsiedzka atmosfera - to wyróżniki restauracji Reiwa, która ulokowała się w samym sercu Starej Ochoty, nieopodal redakcji "Polityki".
Podziel się
Minimalistyczne wnętrze restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
Minimalistyczne wnętrze restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
Reiwa po japońsku oznacza „piękną harmonię”. Właściciele restauracji – Dobrochna Koszutska-Bordzio, Jana Krynicka oraz Michał Jastrzębski – uznali, że to będzie świetna nazwa, a zarazem motto lokalu.
– Chodzi nam o harmonię smaków, tekstur. Harmonię z naturą. Znalezienie w życiu równowagi, poczynając od tego, co na talerzu – wyjaśniają właściciele Reiwy, prywatnie troje przyjaciół.

Oferta z menu restauracji Reiwa - kaszanka z kozim serem i mozzarellą na kapuście curry ze świeżą kolendrą i piklami. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta z menu restauracji Reiwa - kaszanka z kozim serem i mozzarellą na kapuście curry ze świeżą kolendrą i piklami. Zdjęcie: materiały prasowe
Polska baza, międzynarodowe inspiracje
Za harmonię smaków odpowiada szef kuchni Maciej Osiński, który tworzy autorskie menu sezonowe zmieniające się zgodnie z porami roku. Stawia na niebanalne kompozycje, łącząc wysokiej jakości polskie produkty z akcentami kuchni z całego świata.

Przykładami niecodziennych połączeń, które podbiły serca gości są: kaszanka z kozim serem i mozzarellą na kapuście curry ze świeżą kolendrą i piklami, ptyś serowy nadziewany ricottą i mozzarellą z grzybami leśnymi oraz okrasą z buraka, suszonych pomidorów i szalotki czy polenta kukurydziana ze smażonym borowikiem, salsą z mango i pomidorów ze świeżą kolendrą, migdałami i sosem smardzowym. Hitem restauracji jest tatar wołowy, który w zależności od pory roku, pojawia się w różnych odsłonach. W zimowej karcie towarzyszą mu puder truflowy, pikle, majonez z anchois oraz sos dijon.

Oferta restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
W Reiwie dostępne jest menu lunchowe – od wtorku do piątku, w godzinach 13-16. W skład zestawu lunchowego za 30 zł wchodzą zupa oraz drugie danie, do wyboru w wersji wege lub mięsnej. Organizowane są także cateringi na imprezy okolicznościowe, eventy i spotkania biznesowe.

Dopełnieniem oferty są wina dobrane do dań z karty – to przegląd najlepszych etykiet polskich, naturalnych, biodynamicznych. Oprócz tego dostępne są również bezalkoholowe piwa kraftowe, whisky i jakościowe wódki, a także sezonowy drink Reiwy.

Catering w restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
Catering w restauracji Reiwa. Zdjęcie: materiały prasowe
Minimalistyczne wnętrze z kropką nad „i”
Lokal jest jedną z nielicznych restauracji w sercu Starej Ochoty. Otworzył się w czasie pandemii – pod koniec lipca 2021 roku – a mimo to zyskał już wiernych bywalców. Szybko podbił serca lokalnej społeczności, jednocześnie chętnie podejmując również gości z innych stron i dzielnic. W weekendy najlepiej rezerwować stoliki, bo często ich brakuje dla osób, które nie zrobiły rezerwacji. W niewielkiej sali konsumenckiej o powierzchni 40 mkw znajduje się bowiem jedynie 20 miejsc siedzących, w sezonowym ogródku – dodatkowo 16.

Wystrój Reiwy ma charakter minimalistyczny, spójny z modernistycznym stylem kamienicy przy ulicy Słupeckiej 4, w której mieści się restauracja. Wnętrze zaprojektował architekt Jan Strumiłło, a za identyfikacją wizualną i logo lokalu z czerwoną kropką stoi Tymek Jezierski. Uwagę zwracają oryginalne lampy autorstwa Oboladze Light Industry.

– Chcemy, aby nasi goście czuli się tu dobrze, dobrze zjedli i oderwali się od biegu codzienności. Reiwa to świetne miejsce na spotkanie biznesowe, randkę, obiad rodzinny, czy tematyczną imprezę zamkniętą. Jesteśmy elastyczni i otwarci dla wszystkich – podsumowują właściciele restauracji.

stats