Miejsca

White Marlin z nową lokalizacją w Gdańsku

Znana i ceniona sopocka restauracja White Marlin otworzyła drugi lokal - w Gdańsku. Ideę miejsca oddaje hasło "Sea more" - tu liczy się kuchnia bazująca na owocach morza, zabawa, lokalizacja w samym centrum starego miasta oraz niezapomniane doświadczenie.
Podziel się
Smaki inspirowane morskimi specjałami z całego świata, ponadczasowa elegancja wnętrz, nadmorski, odprężający klimat z kawałkiem prywatnej plaży – za to goście kochają kultową restaurację White Marlin w Sopocie. Teraz mogą także odwiedzać White Marlin w gdańskiej lokalizacji. Oficjalne otwarcie restauracji w towarzystwie gwiazd odbyło się 12 lipca.

Drugi lokal White Marlin mieści się pod najbardziej pożądanym adresem w Trójmieście – na Wyspie Spichrzów. To tu trafiają zarówno mieszkańcy, jak i turyści z całej Polski. I to stąd rozpościera się niezapomniany widok na perełki architektoniczne starego Gdańska.

Paweł Stawicki, szef kuchni restauracji White Marlin. Zdjęcie: Piotr Podlewski/ AKPA/ MATERIAŁY PRASOWE
Paweł Stawicki, szef kuchni restauracji White Marlin. Zdjęcie: Piotr Podlewski/ AKPA/ MATERIAŁY PRASOWE
Za sterami kuchni White Marlin – Paweł Stawicki

Jego przygoda z kulinariami trwa już 16 lat. Jako 26-latek został szefem kuchni w restauracji Mercato w hotelu Hilton Gdańsk. Zdobywał doświadczenie także w The Greenhouse (2 gwiazdki Michelin), Maaemo (3 gwiazdki), Atelier Amaro (1 gwiazdka) oraz Raw w Taipei (2 gwiazdki).

Potrawy Stawickiego są hołdem dla tradycji w nowoczesnym wydaniu. W swojej kuchni stawia na naukę smaku oraz wysoką jakość slowfoodowych produktów. Podkreśla także znaczenie współpracy z całym zespołem. Kilka sztandarowych pozycji Stawickiego, które znajdują się w menu sopockiego White Marlin, pojawi się w siostrzanym lokalu w Gdańsku. Wśród nich między innymi: świeża ryba, polska kaczka czy francuska wołowina. Menu uzupełnia selekcja win od Wine Avenue.

Wnętrze restauracji
Zostało zaprojektowane przez cenionego architekta Miłosza Warcholińskiego, który nadał miejscu elegancki i nowoczesny klimat boho chic. Nowa lokalizacja w stylu high energy dining, oprócz kuchni bazującej na owocach morza, w piątki i soboty będzie miejscem spotkań przy muzyce z DJ-ami z Polski i z zagranicy.

– O ile sopocki White Marlin jest mocno w stylu Hamptons, gdzie klasyka koresponduje z elegancją, o tyle na Wyspie Spichrzów jest zdecydowanie luźniej. Klimatyczny wystrój wnętrza, dbałość o każdy detal, sprawia, że można poczuć energię Bali lub Ibizy, gdzie spędzałam niemal każde swoje wakacje – mówi Lara Gessler obecna na uroczystości otwarcia lokalu.

– White Marlin otwiera przed nami drzwi do niepowtarzalnych doznań zmysłowych. Począwszy od przepięknego pejzażu morskich przygód kulinarnych, po klimatyczny styl boho, kojarzony z wyzwolonymi artystami i wreszcie parkiet, który zaprasza do tańca w rytm orientalnej muzyki. Świetna lokalizacja, przepiękna sceneria tuż nad Motławą, a wszystko to blisko morza – dodaje Klaudia Halejcio.

stats