Miejsca

Wine&Bar Grono w Warszawie - wino w miłym gronie

Co można stworzyć na 30 mkw w centrum stolicy? Sklep z winami? Miejsce degustacji? Lokal, do którego można wpaść na aperitivo i antipasti? Piękną przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi? Wszystko w jednym - taki jest właśnie Wine&Bar Grono.
Podziel się
Wine&Bar Grono to połączenie sklepu i baru. Zlokalizowany przy ul. Mokotowskiej jest miejscem, do którego można przyjść przy okazji zakupów albo w przerwie podczas pracy. Kupimy w nim dobre, wyselekcjonowane wino lub wypijemy kieliszek na miejscu. Wino serwowane jest w pięknym szkle, w towarzystwie antipasti, w wyjątkowym wnętrzu i swobodnej atmosferze.

Sommelier doradzi
W Wine&Bar Grono wszystko kręci się wokół wina. Dostępny jest każdy jego rodzaj: różowe, białe, czerwone, pomarańczowe, musujące, deserowe, słodkie, wytrawne. Na półkach znajdziemy wina biodynamiczne, ekologiczne, naturalne, ale też od małych, często rodzinnych producentów. W Gronie zasmakować można głównie w winach włoskich, a także i polskich.

Ogromną rolę odgrywa selekcja sommelierska. Jej podstawą jest jakość. Można tu trafić na „wschodzące gwiazdy”, butelki z niedużych rodzinnych winnic, ale też od sprawdzonych i cenionych producentów. Sommelier bierze pod uwagę nowości dostępne na rynku oraz panujące trendy, więc w Gronie zawsze trafimy na coś nowego. Dodatkowo na półkach pojawiają się także limitowane edycje z dobrych roczników, rzadko dostępne na rynku.

Żeby nie pogubić się w wyborze, na miejscu doświadczeni sommelierzy chętnie pomogą w podjęciu zakupowej decyzji. Jeśli planujemy spotkanie w większym gronie, specjalnie na takie okazje dostępne są wina w butelkach magnum oraz double magnum - dużych 1,5 i 3 litrowych.

W Wine&Bar Grono wszystko kręci się wokół wina. Dostępny jest każdy jego rodzaj: różowe, białe, czerwone, pomarańczowe, musujące, deserowe, słodkie, wytrawne. Zdjęcie: materiały prasowe
W Wine&Bar Grono wszystko kręci się wokół wina. Dostępny jest każdy jego rodzaj: różowe, białe, czerwone, pomarańczowe, musujące, deserowe, słodkie, wytrawne. Zdjęcie: materiały prasowe
Degustacja na miejscu

Nim zabierzemy butelkę wina do domu, możemy spróbować go na miejscu dzięki selekcji na kieliszki. Specjalistyczne, ręcznie robione, lekkie, o pięknych kształtach szkło od Spiegelau, pobudza dodatkowo zmysły, podkreślając smak wina.

Do wina, można zamówić prawdziwe włoskie antipasti. Sery prosto z Włoch, które dostarcza jeden z sąsiadów - Delikatesy Włoski Mąż, smaczne pieczywo, oliwki i orzeszki świetnie współgrają z oferowanymi winami.

Powrót do lat 90.
Doświadczenie dopełnia wyjątkowe wnętrze zaprojektowane przez studio Moszczyńska Puchalska. Kameralna przestrzeń łączy w sobie wizerunek nowoczesnej winiarni i stylu Avant Basic z lat 90. Projektantki zadbały o to, aby miejsce zgodnie ze swoją nazwą łączyło tych, którzy tu przebywają.

Otwarta przestrzeń z wielofunkcyjnymi meblami jest płynna, dzięki czemu lokal zmienia swój klimat w zależności od pory dnia czy ilości przebywających w nim osób. Jednak zawsze w przytulnej i przyjacielskiej atmosferze, z winem w roli głównej.

Wpływ ma na to także sama nazwa, która kojarzy się i z winem, ale i ze społecznością. Wine&Bar Grono zachęca do spotkania przy kieliszku wina, które łączy, które ze względu na lokalizację jest zawsze dostępne, jest blisko, którego można napić się przy okazji.

- Wine&Bar Grono powstało z potrzeby oferowania dobrej jakości wyselekcjonowanych win, które będą dostępne „po sąsiedzku” i w dobrej cenie - mówi Beata Gawęda-Pawełek, importerka win, założycielka i pomysłodawczyni Grona oraz takich marek jak Kieliszki na Próżnej, Vini e Affini czy Wine Corner. - Robiąc zakupy na Mokotowskiej, można przyjść do nas na kieliszek wina, wpaść tu podczas przerwy w pracy, umówić się na spotkanie, na aperitif przed i po imprezie, a także spontanicznie, po sąsiedzku. To miejsce bez zadęcia, ale z dobrym serwisem i z wysokiej jakości produktami - podkreśla.


stats